zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 7 maja 2021

Szczegóły trzeciego albumu Liquid Tension Experiment

12.01.2021 09:34  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Inside Out Music na Facebooku

Opublikowane zostały szczegółowe informacje na temat trzeciego - pierwszego od ponad dwóch dekad - studyjnego albumu supergrupy Liquid Tension Experiment. Materiał, zatytułowany po prostu "Liquid Tension Experiment 3", ukaże się 26 marca 2021 roku nakładem Inside Out Music, na płytach kompaktowych, analogowych i w zestawach z Blu-ray. Przedsprzedaż uruchomiona zostanie 22 stycznia.

Poruszający się po progresywnym rocku i metalu Liquid Tension Experiment założył w 1997 roku Mike Portnoy - perkusista Dream Theater. Zaproszenia do współpracy przyjęli basista Tony Levin z King Crimson i klawiszowiec Jordan Rudess. Drugi z nich otrzymał kilka lat wcześniej propozycję dołączenia do Dream Theater, jednak odmówił. Problem Mike Portnoy miał z pozyskaniem do nowego projektu odpowiedniego gitarzysty. Ostatecznie stanowisko to objął jego kolega z Dream Theater - John Petrucci. W latach 1998 i 1999 zespół wydał dwa instrumentalne albumy studyjne, zatytułowane po prostu "Liquid Tension Experiment" i "Liquid Tension Experiment 2". Wkrótce potem - gdy Jordan Rudess dołączył do Dream Theater - projekt się rozwiązał.

Drugi etap działalności Liquid Tension Experiment przypadł na lata 2007-2009. Zaowocował on kilkoma albumami koncertowymi. W tym czasie ukazały się również archiwalne nagrania składu bez Johna Petrucciego, pod szyldem Liquid Trio Experiment, oraz zapis występu firmowanego przez Liquid Trio Experiment 2, podczas którego muzycy kwartetu, wskutek awarii klawiszy, improwizowali i zamieniali się instrumentami. Liquid Tension Experiment ogłosił również plan nagrania trzeciego albumu studyjnego, ale nie został on wtedy zrealizowany.

W grudniu 2020 roku poinformowano o powrocie supergrupy z gotowym do wydania, premierowym materiałem. Podstawową część "Liquid Tension Experiment 3" stanowić będzie osiem utworów trwających razem ponad godzinę.

Lista utworów:

1. Hypersonic
2. Beating the Odds
3. Liquid Evolution
4. The Passage of Time
5. Chris & Kevin's Amazing Odyssey
6. Rhapsody in Blue
7. Shades of Hope
8. Key to the Imagination

Ponadto, na dodatkowym krążku znajdzie się prawie godzina improwizacji.

W poszerzonych wydaniach, na płytach Blu-ray zawarte zostaną miksy 5.1 surround z wizualizacjami oraz wywiad z zespołem.

Poza działalnością w Liquid Tension Experiment, obecnie John Petrucci i Jordan Rudess nadal są członkami Dream Theater, Mike Portnoy udziela się m.in. w grupach Transatlantic i Sons of Apollo, a Tony Levin gra w King Crimson i własnym Stick Men.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Szczegóły trzeciego albumu Liquid Tension Experiment
Markowski (gość, IP: 89.64.102.*), 2021-01-12 23:09:38 | odpowiedz | zgłoś
Petrucci zamknął drzwi Portnoyowi do Dreamów, kontakty tylko przez menago, ze strony Portnoya popychanka słowna w kierunku Dreamów, podśmiechujki z albumow nagranych bez niego. Ogólnie sie nie lubią, co innego mówią. 11 lat jak portnoya nie ma w dreamach, a tutaj taki rzut. Ciekawe czym spowodowany, może za niedługo powrot do dreamow. Na marginesie, albumy bez portnoya są na prawdę spoko. A liquid tension bedzie trzeba sprawdzić, dwóch poprzednich już nie pamietam.