zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Klip do "Hypersonic" Liquid Tension Experiment

27.03.2021 08:56  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Inside Out Music na Facebooku

Jako trzeci singiel z pierwszego od ponad dwóch dekad albumu studyjnego supergrupy Liquid Tension Experiment opublikowano "Hypersonic". Wideoklip przygotowany został przez Christiana Riosa. Album "Liquid Tension Experiment 3" ukaże 16 kwietnia 2021 roku nakładem Inside Out Music, na płytach kompaktowych, analogowych i w zestawach z Blu-ray.

Poruszający się po progresywnym rocku i metalu Liquid Tension Experiment powstał w 1997 roku z inicjatywy Mike'a Portnoya - perkusisty Dream Theater. Zaproszenia do współpracy przyjęli basista Tony Levin z King Crimson i klawiszowiec Jordan Rudess. Jako gitarzysta dołączył ostatecznie kolega założyciela z Dream Theater - John Petrucci. W latach 1998 i 1999 zespół wydał dwa instrumentalne albumy studyjne. Wkrótce potem - gdy Jordan Rudess dołączył do Dream Theater - projekt się rozwiązał. Drugi etap działalności, głównie koncertowej, Liquid Tension Experiment przypadł na lata 2007-2009.

W grudniu 2020 roku poinformowano o powrocie supergrupy z gotowym do wydania, premierowym materiałem studyjnym. Podstawową część "Liquid Tension Experiment 3" stanowić będzie osiem utworów trwających razem ponad godzinę. Oprócz autorskich kompozycji, zespół przygotował swoją aranżację "Błękitnej rapsodii" ("Rhapsody in Blue") George'a Gerschwina. Ponadto, na dodatkowym krążku znajdzie się prawie godzina improwizacji.

Lista utworów:

CD 1 - "LTE3":
1. Hypersonic
2. Beating the Odds
3. Liquid Evolution
4. The Passage of Time
5. Chris & Kevin's Amazing Odyssey
6. Rhapsody in Blue
7. Shades of Hope
8. Key to the Imagination

CD 2 - "A Night at the Improv":
1. Blink of an Eye
2. Solid Resolution Theory
3. View from the Mountaintop
4. Your Beard Is Good
5. Ya Mon

W poszerzonych wydaniach, na płytach Blu-ray zawarte zostaną miksy 5.1 surround z wizualizacjami oraz wywiad z zespołem.

Pierwotnie album miał się ukazać 26 marca 2021 roku. Termin został przesunięty z powodu błędów drukarskich.

Dotychczas zaprezentowano trzy utwory z albumu: "The Passage of Time", "Beating the Odds" i "Hypersonic".

Poza działalnością w Liquid Tension Experiment, obecnie John Petrucci i Jordan Rudess nadal są członkami Dream Theater, Mike Portnoy udziela się m.in. w grupach Transatlantic i Sons of Apollo, a Tony Levin gra w King Crimson i własnym Stick Men.

Komentarze
Dodaj komentarz »