zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 czerwca 2022

Album "Valde" Humanity's Last Breath do odsłuchania

12.02.2021 08:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Unique Leader Records na YouTube

Do odsłuchania udostępniono nowy album Humanity's Last Breath. "Valde" ukazał się 12 lutego 2021 roku, na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Unique Leader Records.

Liderem Humanity's Last Breath jest producent, perkusista i gitarzysta Buster Odeholm. Szwedzka formacja powstała w 2009 roku.

Produkcją, miksami i masteringiem "Valde" zajął się Buster Odeholm, w należącym do siebie "Impact Studios", w Sztokholmie. Na okładce albumu wykorzystany został obraz olejny "Anihilacja" z 2019 roku, autorstwa polskiego malarza Mariusza Lewandowskiego.

Lista utworów:

1. Dodsdans
2. Glutton
3. Earthless
4. Descent
5. Spectre
6. Dehumanize
7. Hadean
8. Tide
9. Valdet
10. Sirens
11. Futility
12. Vittring

W ramach promocji "Valde" zaprezentowane zostały teledyski do "Earthless", "Vittring" i "Tide", a także klipy z tekstami do "Glutton" i "Dehumanize" - wszystkie przygotowali Tuomas Kurikka i Patrik Nuorteva.

W skład Humanity's Last Breath wchodzą obecnie, oprócz lidera: wokalista Filip Danielsson, gitarzysta Calle Thomer oraz nowy perkusista - Klas Blomgren.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Album "Valde" Humanity's Last Breath do odsłuchania
starysłuchacz (gość, IP: 83.21.130.*), 2021-02-23 21:30:08 | odpowiedz | zgłoś
Po kilkukrotnym przesłuchaniu nowej płyty HLB Valde uważam, że jest to ich najlepsza płyta. Znalazłem za to w sieci coś jeszcze cięższego, nazywają się Ad Nauseam, płyta jest zatytułowana Imperative Imperceptible Impulse, są z Włoch i grają awangardowy technical death. To kolejna płyta po Oranssi Pazuzu i Djinn-ghul które ostatnio odkryłem i musicie tego, czytelnicy Rockmetalu posłuchać.