zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 17 maja 2022

"Skaza" z nowego albumu Dragona

12.02.2021 10:11  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Dragona na Facebooku

Zaprezentowano "Skazę" - drugi singiel z zapowiadanego, pierwszego od ponad dwóch dekad albumu polskiego zespołu Dragon. "Arcydzieło zagłady" ukaże się 19 lutego 2021 roku nakładem Metal Mind Productions. W sklepie Empik.com prowadzona jest przedsprzedaż limitowanej liczby egzemplarzy płyty z autografami członków zespołu.

Dragon powstał w Katowicach w 1984 roku. W składzie od początku znajduje się gitarzysta Jarek Gronowski. W 2016 roku doszło do reaktywacji zespołu, po szesnastu latach przerwy w działalności.

Ostatnią zmianę w składzie ogłoszono w lipcu 2020 roku. Miejsce perkusisty Ireneusza Lotha, który półtora roku wcześniej zastąpił na tym stanowisku Bombę, zajął Mikołaj Toczko.

Sesja nagraniowa albumu "Arcydzieło zagłady" odbyła się w październiku 2020 roku. Wzięli w niej udział: wokalista Adrian "Fred" Frelich, gitarzysta Jarosław "Gronos" Gronowski, basista i klawiszowiec Krzysztof "Fazee" Oset oraz perkusista Mikołaj Toczko.

Lista utworów:

1. Przemoc
2. R.T.H.
3. Nie zginaj kolan
4. Czas umiera
5. Arcydzieło zagłady
6. Skaza
7. Kłamca
8. Klatka przeznaczenia

Do odsłuchania udostępniono już utwór tytułowy z albumu. Ponadto w kwietniu 2020 roku zespół opublikował jako singiel wersję "Nie zginaj kolan" zarejestrowaną jeszcze z Irkiem Lothem w składzie.

Poprzedni album Dragona, zatytułowany "Twarze", ukazał się w 1999 roku.

Tagi: Dragon
Komentarze
Dodaj komentarz »