zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Trasa Darkher, Forndom i The Devil's Trade przeniesiona

8.04.2021 13:03  autor: Verghityax, źródło: profil Darkher na Facebooku

Trasa zespołów Darkher, Forndom i The Devil's Trade, która miała się odbyć w kwietniu 2021 roku, przełożona została po raz kolejny, tym razem na kwiecień roku 2022. Zgodnie z wcześniejszymi planami, formacje wystąpią w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Darkher to projekt gitarzystki i wokalistki Jayn H. Wissenberg, powstały po rozpadzie zespołu The Steals. W 2014 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "The Kingdom Field".

Dwa lata później, za sprawą Prophecy Records, do sprzedaży trafił longplay "Realms". Na zawartość albumu składa się dziewięć kompozycji, które Jayn Wissenberg sama napisała, nagrała i wyprodukowała. Jeden z utworów, "Foregone", znalazł się wcześniej na EP-ce "The Kingdom Field".

Na rok 2020 planowana jest premiera drugiego longplaya Darkher.

Forndom promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Fathir". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 3 kwietnia 2020 roku za sprawą Nordvis.

Muzyka wykonywana przez Forndom łączy w sobie elementy ambientu i folku, a teksty inspirowane są kulturą ludową Skandynawii. Ludwig Swaerd, założyciel Forndom, opisuje swoje występy jako rytualne podróże do źródła starych tradycji nordyckich.

Projekt zadebiutował w 2015 roku EP-ką "Flykt". Rok później światło dzienne ujrzał longplay studyjny, pt. "Daudra Dura".

The Devil's Trade to akustyczny solowy projekt Davida Makó, wokalisty Stereochrist. Pod jego szyldem muzyk wydał, jak dotąd, trzy albumy studyjne. Ostatni z nich, pt. "The Call of the Iron Peak", ukazał się 28 sierpnia 2020 roku za sprawą Season of Mist. Materiał zarejestrowany został w "Templom Studio", miksami i masteringiem zajął się Marton Szabó. Projekt okładki przygotował Robert Borbas.

6.04.2022 - Gdańsk, "Drizzly Grizzly"
7.04.2022 - Warszawa, "Hydrozagadka"
8.04.2022 - Kraków, "Zaścianek"

Komentarze
Dodaj komentarz »