zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 28 maja 2022

British Lion pokazał "Land of the Perfect People"

16.05.2021 16:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil British Lion na Facebooku

Zespół British Lion, współtworzony przez Steve'a Harrisa z Iron Maiden, pokazał wideoklip do "Land of the Perfect People". Utwór pochodzi z wydanego 17 stycznia 2020 roku albumu "The Burning".

Na początku lat 90. gitarzysta Grahame Leslie wręczył Steve'owi Harrisowi kasetę z nagraniami swojego zespołu British Lion. Zainteresowany materiałem basista Iron Maiden rozpoczął współpracę z projektem jako menadżer, producent i kompozytor. Zanim ukazały się jakiekolwiek efekty tej kolaboracji, grupa się rozpadła, ale Steve Harris pozostał w kontakcie z Grahame'em Lesliem i wokalistą Richardem Taylorem. Projekt przywrócono do życia, gdy do spółki dołączył gitarzysta David Hawkins. Przygotowany wspólnie materiał wydany został 24 września 2012 roku jako solowy album Steve'a Harrisa zatytułowany "British Lion".

W październiku 2018 roku do odsłuchania udostępniono premierową kompozycję "Spit Fire". Następnie, jesienią 2019 roku, zapowiedziano album "The Burning" British Lion i zaprezentowano dwa kolejne utwory: "Lightning" i tytułowy. Materiał nagrano w "Barnyard Studios", gdzie został też zmiksowany przez Tony'ego Newtona. Produkcją zajął się Steve Harris. Basiście, wokaliście i dwóm gitarzystom towarzyszył perkusista Simon Dawson.

Lista utworów:

1. City of Fallen Angels
2. The Burning
3. Father Lucifer
4. Elysium
5. Lightning
6. Last Chance
7. Legend
8. Spit Fire
9. Land of the Perfect People
10. Bible Black
11. Native Son

Planowany pierwotnie na 4 lipca 2020 roku koncert British Lion w warszawskiej "Proximie" ma się odbyć w innym terminie. Nie podano jeszcze nowej daty wydarzenia. Zakupione bilety mają zachować ważność.

Tagi: British Lion
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
jarema37 (wyślij pw), 2021-05-17 19:19:01 | odpowiedz | zgłoś
Czy tylko mnie drażni używanie słowa ,,kolaboracja" w znaczeniu współpracy muzyków?? Od kilku lat coraz powszechniejsze. Bezmyślna kalka z anglosasów, u których faktycznie ma to brzmienie neutralne (a nawet pozytywne: partnerstwo). U nas, co najmniej od 80ciu lat, jest odrobine inaczej.
Starałem sie to ignorować. Do czasu aż gdzieś przeczytałem, ze Cult of Luna kolaborowała z Julką Bożenarodzenie. No szlag mnie trafił.
Może się czepiam
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-05-18 02:21:55 | odpowiedz | zgłoś
Gwoli ścisłości dodaję, że to wyraz z łaciny i do języka polskiego został wprowadzony bez negatywnego zabarwienia, ale oczywiście istnieją synonimy "współpracy", które nie powinny budzić zastrzeżeń, np. "kooperacja".

Tak przy okazji, mnie ostatnio męczy przekonanie, że "grupa" w znaczeniu zespołu muzycznego to bezmyślna kalka z angielskiego, ale mogę się mylić.

Poza tym słaby ten British Lion i czekam, aż znowu ogłosi trasę prawie z Ajronami.
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
azzaron (wyślij pw), 2021-05-18 09:56:21 | odpowiedz | zgłoś
no co ty z Irena na jednej scenie? a kto potem będzie reanimował Stefana ?? :) :) :)
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
Berry (wyślij pw), 2021-05-18 10:38:51 | odpowiedz | zgłoś
Eddie :) Tak serio, po co chłopu ta chałtura na stare lata. Lew to zatrważający poziom przeciętniactwa, aż wstyd. Lepiej by się lepiej przykładał do pisania materiału dla Ironów.
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
azzaron (wyślij pw), 2021-05-17 13:07:09 | odpowiedz | zgłoś
wstęp już gdzieś słyszałem, po pierwszych dźwiękach wiedział jak się skończy :) :) reszta to taka muzyka do kotleta :(
re: British Lion pokazał "Land of the Perfect People"
Berry (wyślij pw), 2021-05-16 21:16:56 | odpowiedz | zgłoś
Słabe to jest, Harris tylko marnuje czas na takie odrzuty.