zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Album w hołdzie "Wish You Were Here" Pink Floyd

31.05.2021 12:42  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Cleopatra Records

Nakładem Cleopatra Records na płytach kompaktowych i kolorowych winylowych 28 maja 2021 roku ukazał się "Still Wish You Were Here - A Tribute to Pink Floyd". Na materiał złożyły się wszystkie utwory z albumu "Wish You Were Here" Pink Floyd, w wykonaniu muzyków znanych m.in. z King Crimson, Yes, Genesis, Dream Theater, Deep Purple i Megadeth. Opublikowano teledysk do "Have a Cigar". Reżyserią klipu zajął się Vicente Cordero.

Pink Floyd wydał album "Wish You Were Here" we wrześniu 1975 roku. W skład zespołu wchodzili wówczas Roger Waters, David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright. W utworze "Have a Cigar" jako gość zaśpiewał Roy Harper.

Wśród wykonawców, których partie trafiły na "Still Wish You Were Here - A Tribute to Pink Floyd", znaleźli się Geoff Tate śpiewający dawniej w Queensryche, gitarzysta Steve Hackett znany z Genesis, związani z Yes klawiszowcy Rick Wakeman, Geoff Downes i Patrick Moraz, wokalista James LaBrie z Dream Theater, Tony Levin i Mel Collins z obecnego składu King Crimson, perkusista Ian Paice z Deep Purple, Rat Scabies bębniący dawniej w The Damned, basista Jah Wobble znany z Public Image Ltd., Rik Emmett z zespołu Triumph, Rod Argent z The Zombies, basista David Ellefson znany z Megadeth, perkusista Carmine Appice, multiinstrumentalista Todd Rundgren, Billy Sheehan, gitarzyści Joe Satriani, Steve Stevens i Steve Hillage, funkowy basista Bootsy Collins, a także zmarły w 2015 roku Edgar Froese z Tangerine Dream.

Lista utworów:

1. Shine On You Crazy Diamond (Parts 1-5) (wyk. Geoff Tate, Steve Hackett, Billy Sheehan, Mel Collins, Geoff Downes, Ian Paice)
2. Welcome to the Machine (wyk. Todd Rundgren, Rick Wakeman, Tony Levin)
3. Have a Cigar (wyk. James LaBrie, Steve Stevens, Patrick Moraz, Rat Scabies, Jah Wobble)
4. Wish You Were Here (wyk. Rik Emmett, Joe Satriani, Edgar Froese, David Ellefson, Carmine Appice)
5. Shine On You Crazy Diamond (Parts 6-9) (wyk. Rod Argent, Steve Hillage, Ian Paice, Bootsy Collins)

Tagi: Pink Floyd
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Album w hołdzie "Wish You Were Here" Pink Floyd
mikicox (gość, IP: 94.246.170.*), 2021-05-31 15:08:24 | odpowiedz | zgłoś
wlasnie wrzucilem ta plyte na streamingu. Tragedia...
re: Album w hołdzie "Wish You Were Here" Pink Floyd
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-06-01 18:17:25 | odpowiedz | zgłoś
Właśnie też przesłuchałem. Tragiczny jest dla mnie tylko wokal w początkowym "Shine On...". Reszta jest co najmniej w porządku.
Ciekawe jest, że LaBrie ogłosił, że zaśpiewał "Have a Cigar and Pigs Three". Nie wiem, czy to oznacza, że nagrali i wydadzą też "Animals".