zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

Mercyful Fate, Saxon i Katatonia na "Mystic Festival"

2.06.2021 09:19  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Organizator "Mystic Festival" potwierdził listę czterdziestu jeden wykonawców, jacy zaprezentują się na przyszłorocznej edycji wydarzenia. Są to Mercyful Fate, Saxon, Katatonia, Vader, Mgła, Mortiis, Lindy-Fay Hella, Arabrot, Gold, Azarath, Medico Peste, Major Kong, Dopelord, Fleshworld, Rosk, (0), 1914, Baest, Bleed From Within, Czerń, Dead Lord, Deluge, (Dolch), Dwaal, Favorit89, Grift, Hangman's Chair, Igorrr, Imperial Triumphant, Infected Rain, Irfan, Konvent, Maggot Heart, Motanka, Nightrun87, Okkultokrati, Only Sons, OvO, Raging Speedhorn, Tester Gier i Truchło Strzygi. Festiwal odbędzie się w dniach od 2 do 4 czerwca 2022 roku na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Wcześniej swój udział potwierdził Judas Priest, który będzie gwiazdą główną festiwalu.

W maju 2020 roku - w wywiadzie udzielonym australijskiemu magazynowi "Heavy" - Hank Shermann poinformował, że Mercyful Fate pracuje nad nowym materiałem studyjnym. Ostatni album grupy, pt. "9", ujrzał światło dzienne 15 czerwca 1999 roku.

Mercyful Fate reaktywował się w 2019 roku. W skład zespołu weszli, oprócz Kinga Diamonda i Hanka Shermanna, perkusista Bjarne T. Holm i gitarzysta Mike Wead. Obowiązki basisty objął Joey Vera z Armored Saint.

Mercyful Fate powstał w 1981 roku w Kopenhadze z inicjatywy Kinga Diamonda i Hanka Shermanna. Po kilku przetasowaniach personalnych wykrystalizował się żelazny skład formacji - z Michaelem Dennerem na gitarze, Timim Hansenem na basie i Kimem Ruzzem na perkusji. Jako kwintet Duńczycy wydali EP-kę "Mercyful Fate", a następnie longplaye "Melissa" i "Don't Break the Oath", które ugruntowały ich pozycję w metalowym podziemiu.

Po rozpadzie, do którego doszło w 1985 roku, Mercyful Fate powrócił po ośmiu latach przerwy, by nagrać jeszcze pięć albumów i ponownie zakończyć działalność.

Saxon wydał 19 marca 2021 roku "Inspirations", album z coverami utworów, które miały na muzyków duży wpływ w młodości. W repertuarze znalazły się między innymi dokonania The Rolling Stones, The Beatles, Thin Lizzy, AC/DC, Deep Purple, Led Zeppelin, Jimiego Hendrixa i Motorhead. Sesja nagraniowa odbyła się w "Brockfield Hall". Miksami zajął się Jacky Lehmann.

Ostatni album studyjny Saxon z autorskim materiałem, pt. "Thunderbolt", ukazał się 2 lutego 2018 roku za sprawą Militia Guard. Do produkcji ponownie zaangażowany został Andy Sneap, który wcześniej współpracował z zespołem przy "Sacrifice" i "Battering Ram". Na płycie znalazło się dwanaście autorskich kompozycji. Jedna z nich - "They Played Rock and Roll" - powstała w hołdzie Motorhead.

13 listopada 2020 roku, pod banderą Peaceville Records, Katatonia wypuściła album koncertowy, zatytułowany "Dead Air". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który miał miejsce 9 maja 2020 roku w "Studio Grondahl" - Katatonia zagrała wówczas, z uwagi na ograniczenia sanitarne, bez udziału publiczności. Koncert można było za opłatą obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej. Materiał zmiksował David Castillo. Okładkę przygotował Travis Smith.

Dyskografię studyjną Katatonii zamyka "City Burials". Płyta ukazała się 24 kwietnia 2020 roku pod banderą Peaceville Records. Materiał zarejestrowany został w "Soundtrade Studios", "Tri-Lamb Studios" i "The City of Glass". Sesja nagraniowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku i zakończyła miesiąc później. Produkcją zajęli się Anders Nystrom i Jonas Renkse. Za miksy i mastering odpowiada Jacob Hansen. Do pracy przy kompozycjach zespół zaprosił klawiszowca Andersa Erikssona, który wcześniej zaznaczył swoją obecność na "Night Is the New Day" i "Dead End Kings".

1 czerwca 2022 roku odbędzi się koncertowy "Warm Up Day".

Posiadacze karnetów na rok 2020 i 2021 będą mogli wziąć udział w "Warm Up Day" bez dodatkowych opłat. Wejściówki zachowują ważność w 2022 roku i stają się karnetem 4-dniowym.

Ściśle ograniczona pula karnetów 4-dniowych (zawierających "Warm Up Day") będzie dostępna w cenie 479 zł do 23 grudnia 2021 lub do wyczerpania miejsc.

Bilety jednodniowe można upgrade'ować do 4-dniowego karnetu w cenie 200 zł tylko do 23 grudnia lub do wyczerpania miejsc na "Warm Up Day".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Mercyful Fate, Saxon i Katatonia na "Mystic Festival"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2021-06-03 05:55:50 | odpowiedz | zgłoś
Poza Mercyful Fate, Saxon i Vader reszta to kicha straszna.
re: Mercyful Fate, Saxon i Katatonia na "Mystic Festival"
Spike (gość, IP: 83.5.254.*), 2021-06-04 16:09:57 | odpowiedz | zgłoś
Saxon też ;p
re: Mercyful Fate, Saxon i Katatonia na "Mystic Festival"
Timmy (gość, IP: 46.205.197.*), 2021-06-07 07:43:37 | odpowiedz | zgłoś
Judas też kicha? Hmmm...
re: Mercyful Fate, Saxon i Katatonia na "Mystic Festival"
jarema37 (wyślij pw), 2021-06-08 18:07:04 | odpowiedz | zgłoś
A słyszałeś cokolwiek z tego oprócz tych trzech? :)