zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

"Legendy Metalu" we Wrocławiu

10.06.2021 19:51  autor: Verghityax, źródło: profil "Legend Metalu" na Facebooku

Na 21 sierpnia 2021 roku zapowiedziano koncert z cyklu "Legendy Metalu". Zagrają Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Turbo, Proletaryat i Quo Vadis. Występ odbędzie się w "Parku na wyspie" we Wrocławiu, w miejscu dawnego stadionu Ślęzy.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

Kat & Roman Kostrzewski promuje obecnie "Popiór" - jest to pierwsze dokonanie zespołu z Jackiem Hiro na gitarze. Dołączył on do kapeli w 2015 roku, zastępując Piotra Radeckiego. To także pierwszy album grupy bez udziału Ireneusza Lotha - zamiast niego za perkusją zasiadł Jacek Nowak, dawny bębniarz Virgin Snatch. "Popiór" trafił do sprzedaży 1 marca 2019 roku.

Vader promować będzie album "Solitude in Madness". Premiera płyty miała miejsce 1 maja 2020 roku pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość wydawnictwa składa się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w brytyjskim "Grindstone Studios". Sesja odbyła się latem 2019 roku pod okiem Scotta Atkinsa i zajęła cztery tygodnie. Szatę graficzną przygotował Wes Benscoter.

Turbo działa od 1980 roku. Ostatnim dokonaniem w dyskografii heavymetalowców jest koncertowy album "In the Court of the Lizard". Na wydawnictwie znalazł się zapis koncertu, który formacja Wojciecha Hoffmanna zagrała 9 kwietnia 2014 roku w krakowskim klubie "Lizard King".

Proletaryat nadal promuje swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Oko za oko". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał ujrzał światło dzienne 13 kwietnia 2015 roku.

Szczeciński Quo Vadis ogrywa "Born to Die", swój dziewiąty longplay studyjny, który ukazał się 3 grudnia 2016 roku pod banderą Chaos Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Sajmonem i gitarzystą Ianem Bemolatorem.

Pierwsza i druga pula biletów na koncert "Legend Metalu" wyczerpała się. W przedsprzedaży dostępna jest obecnie trzecia pula.

21.08 - Wrocław, "Park na wyspie"
Bilety: 139 zł (przedsprzedaż) i 170 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »