zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Pierwszy singiel z drugiego albumu Anette Olzon

23.06.2021 09:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Anette Olzon i Frontiers Music srl na Facebooku

W dniu swoich 50. urodzin Anette Olzon zaprezentowała teledysk do "Parasite" - pierwszego singla promującego jej drugi album solowy. Materiał zatytułowany "Strong" ukaże się 10 września 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Frontiers Music srl.

Szwedka Anette Olzon zdobyła największą sławę jako następczyni Tarji Turunen w fińskiej grupie Nightwish w latach 2007-2012. Po rozstaniu z zespołem rozpoczęła karierę solową oraz wróciła do swojej poprzedniej formacji - Alyson Avenue. Tworzyła też duety The Dark Element z Janim Liimatainenem i Allen/Olzon z Russellem Allenem, a także zaśpiewała na albumie "Heart Healer" Magnusa Karlssona.

Pierwszym długograjem w solowym dorobku wokalistki był wydany 28 marca 2014 roku przez Ear Music "Shine". Album miał charakter popowo-rockowy.

Zawartość "Strong" zapowiedziana została jako cięższa i szybsza od jego poprzednika, ale nadal melodyjna. Wśród inspiracji wokalistka wymieniła twórczość Dimmu Borgir i In Flames. Autorami i producentami materiału są Anette Olzon i Magnus Karlsson, który pełnił też obowiązki gitarzysty. Na perkusji zagrał Anders Kollerfors. Jako basista i dodatkowy wokalista na albumie wystąpił Johan Husgafvel - mąż Anette Olzon, udzielający się dawniej w Pain. Miksy wykonał Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Bye Bye Bye
2. Sick of You
3. I Need to Stay
4. Strong
5. Parasite
6. Sad Lullaby
7. Fantastic Fanatic
8. Who Can Save Them
9. Catcher of My Dreams
10. Hear Them Roar
11. Roll the Dice

Tagi: Anette Olzon
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Pierwszy singiel z drugiego albumu Anette Olzon
MRock (gość, IP: 46.22.168.*), 2021-06-24 11:50:22 | odpowiedz | zgłoś
Swego czasu czytałem, że Olzon sama odeszła po tym jak była w szpitalu, a zespół i tak zagrał bez niej nie pytając ją w ogóle o tą sytuację. Wkurzyła się i odeszła.
re: Pierwszy singiel z drugiego albumu Anette Olzon
azzaron (wyślij pw), 2021-06-24 11:40:45 | odpowiedz | zgłoś
rozstanie z grupą Nightwish jak to fajnie, poprawnie politycznie brzmi :) po prostu ją wylali i już :)