zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 października 2021

Klip z tekstem do "Sick of You" Anette Olzon

20.07.2021 09:16  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Anette Olzon i Frontiers Music srl na Facebooku

Zaprezentowany został wideoklip z tekstem do "Sick of You" - drugiego singla promującego zapowiadany solowy album Anette Olzon. Materiał zatytułowany "Strong" ukaże się 10 września 2021 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Frontiers Music srl.

Szwedka Anette Olzon zdobyła największą sławę jako następczyni Tarji Turunen w fińskiej grupie Nightwish w latach 2007-2012. Udzielała się też w formacji Alyson Avenue, tworzyła duety The Dark Element z Janim Liimatainenem i Allen/Olzon z Russellem Allenem, a także zaśpiewała na albumie "Heart Healer" Magnusa Karlssona.

Pierwszym długograjem w solowym dorobku wokalistki był wydany 28 marca 2014 roku przez Ear Music "Shine". Album miał charakter popowo-rockowy.

Zawartość "Strong" zapowiedziana została jako cięższa i szybsza od jego poprzednika, ale nadal melodyjna. Wśród inspiracji wokalistka wymieniła twórczość Dimmu Borgir i In Flames. Autorami i producentami materiału są Anette Olzon i Magnus Karlsson, który pełnił też obowiązki gitarzysty. Na perkusji zagrał Anders Kollerfors. Jako basista i dodatkowy wokalista na albumie wystąpił Johan Husgafvel - mąż Anette Olzon, udzielający się dawniej w Pain. Miksy wykonał Jacob Hansen.

Lista utworów:

1. Bye Bye Bye
2. Sick of You
3. I Need to Stay
4. Strong
5. Parasite
6. Sad Lullaby
7. Fantastic Fanatic
8. Who Can Save Them
9. Catcher of My Dreams
10. Hear Them Roar
11. Roll the Dice

Pierwszym singlem promującym album był "Parasite".

Tagi: Anette Olzon
Komentarze
Dodaj komentarz »