zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Sabaton, The Hu i Lordi w Krakowie

4.07.2021 09:32  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Sabaton, The Hu i Lordi zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "The Tour to End All Tours". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce, odbędzie się on 4 kwietnia 2022 roku w "Tauron Arenie" w Krakowie.

Sabaton nadal ogrywa "The Great War", dziewiąty longplay studyjny w swoim dorobku. Jest to album konceptualny, poświęcony w całości I wojnie światowej. W celu zarejestrowania materiału zespół wszedł 11 listopada 2018 roku do studia "Black Lounge", gdzie przez trzy miesiące pracował pod okiem Jonasa Kjellgrena. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum. W kompozycji "In Flanders Fields" za tekst posłużył wiersz Johna McCrae, kanadyjskiego żołnierza i medyka, który napisał go 3 maja 1915 roku na cześć swojego towarzysza broni Alexisa Helmera. Ten ostatni poległ dzień wcześniej w II bitwie pod Ypres. Premiera płyty odbyła się 19 lipca 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records.

Sabaton powstał w 1999 roku w Falun. Od początku trzon formacji stanowią Joakim Broden i Par Sundstrom. Teksty zespołu dotyczą w większości tematu wojny oraz wydarzeń historycznych. Przełom dla zespołu nastąpił wraz z wydaniem jego czwartego longplaya studyjnego, pt. "The Art of War".

Zespół The Hu łączy w swojej twórczości rock ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent B. "Dashka" Dashdondog oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści: TS. "Gala" Galbadrakh, B. "Enkush" Enkhsaikhan, G. "Jaya" Nyamjantsan i N. "Temka" Temuulen.

Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". We wrześniu 2019 roku, nakładem wytwórni Eleven Seven, przemianowanej wkrótce potem na Better Noise Music, zespół wydał swój debiutancki album, zatytułowany "The Gereg". W lipcu 2020 roku ukazało się jego wydanie deluxe, poszerzone o nowe wersje części utworów: akustyczne i z udziałem wokalistów innych grup. Jako goście zaśpiewali na nim Danny Case z From Ashes to New, Jacoby Shaddix z Papa Roach i Lzzy Hale z Halestorm. Ponadto The Hu nagrał utwór "Sugaan Essena" do gry komputerowej "Star Wars Jedi: Fallen Order".

Fiński zespół Lordi ogłosił, że przygotował do wydania pięć nowych albumów i pracuje nad dwoma kolejnymi. Wszystkie siedem ma się ukazać w październiku 2021 roku. Nowy materiał stanowić będzie rozwinięcie konceptu z "Killection" - ostatniego długograja grupy.

Powstały w 1992 roku Lordi początkowo działał jako projekt jednoosobowy. Mr. Lordi zarejestrował materiał na demo "Napalm Market" w większości samodzielnie, po czym, sformowawszy w 1996 roku zespół, stopniowo ograniczył swój udział jako wykonawcy do roli wokalisty. Charakterystyczną cechą grupy stały się zaprojektowane przez lidera kostiumy jej członków.

Dziesiąty longplay studyjny zespołu, wydany 31 stycznia 2020 roku nakładem AFM Records "Killection", nosi podtytuł "A Fictional Compilation Album". Lider opisał dzieło jako zbiór wybranych utworów, które Lordi nagrałby od początku lat 70. do roku 1995, gdyby w tym okresie istniał, z dodatkiem jednej nowej kompozycji.

Tagi: Sabaton, The Hu, Lordi
Komentarze
Dodaj komentarz »