zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

J. D. Overdrive i Hydra zagrają w Katowicach i Wrocławiu

4.07.2021 13:20  autor: Verghityax, źródło: profil J. D. Overdrive na Facebooku

Zespoły J. D. Overdrive i Hydra zapowiedziały dwa koncerty na wrzesień 2021 roku. Odbędą się one 11 września w klubie "Katofonia" w Katowicach oraz 12 września w klubie "Liverpool" we Wrocławiu.

J. D. Overdrive promować będzie swój piąty i zarazem pożegnalny album studyjny, pt. "Funeral Celebration". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 7 maja 2021 roku za sprawą Metal Mind Productions. Materiał zarejestrowany został w "MaQ Records". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Poprzedni album J. D. Overdrive, pt. "Wendigo", ukazał się 20 października 2017 roku. Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors the Brave" i "The Kindest of Deaths".

Hydra ogrywa obecnie "From Light to the Abyss", pierwszy longplay studyjny w swoim dorobku. Na płycie znalazło się pięć kompozycji, które kwartet zarejestrował w studio "Acoustic" w Gołuchowie. Miksami i masteringiem zajął się Marcel Kraszkiewicz, okładkę przygotował Paweł Mioduchowski. Premiera "From Light to the Abyss" miała miejsce 21 sierpnia 2020 roku za sprawą Piranha Music.

Hydra powstała w 2019 roku w Pleszewie. W skład grupy weszli Vanat na basie i wokalu, Yahoo na perkusji, Mieszko na gitarze oraz Dąbek na wokalu i gitarze.

Komentarze
Dodaj komentarz »