zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 października 2021

Lacrimas Profundere nagrał materiał na nowy album

18.07.2021 12:35  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Lacrimas Profundere i Kohlekeller Studio na Facebooku

Niemiecka grupa Lacrimas Profundere poinformowała, że skończyła nagrywać partie wokalne, a tym samym zarejestrowała już cały materiał na swój nowy album. Nie ujawniono jeszcze szczegółów następcy wydanego w 2019 roku "Bleeding the Stars".

Lacrimas Profundere założony został w 1993 roku przez gitarzystę Olivera Nikolasa Schmida. Reszta składu zmieniała się wielokrotnie. W pierwszym dziesięcioleciu działalności w twórczości niemieckiej grupy wyraźne były elementy death, doom i symfonicznego metalu. Stopniowo głównym gatunkiem wykonywanym przez zespół stał się metal gotycki.

Wydany 26 lipca 2019 roku "Bleeding the Stars" jest dwunastym albumem studyjnym Lacrimas Profundere. W składzie, oprócz Olivera Nikolasa, znaleźli się powracający perkusista Dominik Scholz i nowy wokalista Julian Larre. Wkrótce po nich do zespołu dołączył basista Ilker Ersin.

Jak poinformował Julian Larre, prace nad kolejnym albumem grupy trwały około dwóch lat. W niemieckim "Kohlekeller Studio" zarejestrowano ścieżki do piętnastu utworów.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Lacrimas Profundere nagrał materiał na nowy album
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2021-07-19 12:05:11 | odpowiedz | zgłoś
"Bleeding the Stars" to była dla mnie spora pozytywna niespodzianka - jak ktoś lubi "klimaty" a la lata 90. (czyli trochę rocka, trochę gotyku, trochę metalu), to mogę polecić z czystym sumieniem. Tym bardziej, że mało kto dzisiaj tak gra.