zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Teledysk do "Brothers of the Road" KK's Priest

27.07.2021 16:18  autor: Verghityax, źródło: profil KK's Priest na Facebooku

KK's Priest - zespół K.K. Downinga, byłego gitarzysty Judas Priest - zaprezentował teledysk do utworu "Brothers of the Road" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Sermons of the Sinner". Premiera wydawnictwa odbędzie się 1 października 2021 roku za sprawą Explorer1 Music Group.

Na "Sermons of the Sinner" znajdzie się dziesięć kompozycji, które K.K. Downing komponował przez cztery miesiące, sięgając przy okazji do paru niewykorzystanych wcześniej riffów z lat 80. Perkusista Les Binks, który pierwotnie miał wziąć udział w sesji nagraniowej, doznał kontuzji nadgarstka. W rezultacie jego miejsce zajął Sean Elg z Deathriders. Les Binks będzie występował z zespołem gościnnie na wybranych koncertach.

Lista utworów:

1. Incarnation
2. Hellfire Thunderbolt
3. Sermons of the Sinner
4. Sacerdote y Diablo
5. Raise Your Fists
6. Brothers of the Road
7. Metal Through and Through
8. Wild and Free
9. Hail for the Priest
10. Return of the Sentinel

W skład KK's Priest wchodzą K.K. Downing na gitarze, Tim "Ripper" Owens na wokalu, Tony Newton na basie, A.J. Mills na drugiej gitarze i Sean Elg na perkusji.

K.K. Downing odszedł z Judas Priest w kwietniu 2011 roku, powołując się na pogarszające się stosunki między muzykami oraz menedżerką Jayne Andrews. Zastąpił go wówczas Richie Faulkner, wcześniej udzielający się w kapeli Lauren Harris, córki Steve'a Harrisa z Iron Maiden.

Judas Priest powstał w 1969 roku w West Bromwich. W skład zespołu weszli wokalista Al Atkins, perkusista John Partridge, gitarzysta John Perry oraz basista Bruno Stapenhill. Ten ostatni zapożyczył nazwę dla grupy z ballady Boba Dylana, pt. "The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest". Krótko po rozpoczęciu działalności przez Judas Priest, John Perry popełnił samobójstwo. Początkowo jego miejsce miał zająć K.K. Downing, jednak ostatecznie robotę dostał Ernie Chataway. Kwartetowi udało się podpisać kontrakt z wytwórnią Immediate Records, która niespodziewanie ogłosiła upadłość. W rezultacie z kapeli odeszli wszyscy instrumentaliści i Al Atkins uformował nowy skład - z K.K. Downingiem na gitarze, Ianem Hillem na basie i Johnem Ellisem na perkusji.

Amerykanin Tim "Ripper" Owens był wokalistą Judas Priest w latach 1996 - 2003, zajmując miejsce Roba Halforda. Nagrał z zespołem studyjne "Jugulator" i "Demolition" oraz koncertowe "'98 Live Meltdown" i "Live in London". Z uwagi na słabnące wyniki sprzedaży, "Ripper" został usunięty z formacji, aby utorować drogę powrotu dla Roba Halforda.

Tagi: KK's Priest
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Teledysk do "Brothers of the Road" KK's Priest
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-07-28 18:19:33 | odpowiedz | zgłoś
Takie tylko poprawne. Można spodziewać się po nich czegoś lepszego.
re: Teledysk do "Brothers of the Road" KK's Priest
Thrash Lover (wyślij pw), 2021-07-28 19:07:20 | odpowiedz | zgłoś
Kawałek prosto z lat 80-tych.