zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 lipca 2022

In Twilight's Embrace, Dola i Okrutnik zagrają w Poznaniu

4.08.2021 16:24  autor: Verghityax, źródło: Left Hand Sounds

Formacje In Twilight's Embrace, Dola i Okrutnik zapowiedziały wspólny koncert w Poznaniu. Odbędzie się on 3 września 2021 roku w "Plenerze Promienista".

In Twilight's Embrace, Kraków 22.02.2019, fot. Justyna Kamińska
In Twilight's Embrace, Kraków 22.02.2019, fot. Justyna Kamińska

W lipcu 2020 roku In Twilight's Embrace poinformował, że zakończył proces komponowania materiału na swój następny album studyjny. Sesja nagraniowa planowana jest na koniec 2020 roku.

Dyskografię In Twilight's Embrace zamyka "Lawa", piąty longplay studyjny w dorobku grupy. Na potrzeby albumu zespół przygotował sześć kompozycji zainspirowanych dramatem "Dziady" Adama Mickiewicza oraz jego ekranizacją w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Film powstał w 1989 roku i nosi tytuł "Lawa".

"Lawa" to pierwsze dokonanie In Twilight's Embrace z Jackiem Stróżyńskim na basie. Na co dzień muzyk udziela się w grupie Tarpan. Materiał zmiksował Marcin Rybicki, za mastering odpowiada Michał Kupicz.

Zespół Dola promować będzie swój drugi longplay studyjny, pt. "Czasy". Premiera wydawnictwa miała miejsce 5 lipca 2021 roku nakładem należącej do kapeli wytwórni Widno Records. Materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio" pod okiem Piotra Wilmanowicza. Za miksy i mastering odpowiada Marek Przybyszewski. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Konstanty Mierzejewski z zespołu Diuna oraz Karolina Ćwiękała.

Dola powstała w 2018 roku. W jej skład weszli Grono na gitarze i wokalu, Maras na basie, wokalu i syntezatorach oraz Stempol na perkusji i wokalu. 17 lutego 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Dola". Na płycie znalazło się siedem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kongo Studio" w sierpniu 2019 roku. Miksami i masteringiem muzycy zajęli się osobiście.

W czerwcu 2021 roku Okrutnik wypuścił singiel, zatytułowany "La Monaca di Cracovia". Utwór powstał w "Tvvardovvian Barn Studios". Mastering wykonano w "HiGain Studio". Okładkę przygotowała Sandra Kubacka. "La Monaca di Cracovia" to pierwsze dokonanie Okrutnika z nowym wokalistą. Michała Dryjańskiego zastąpił w 2021 roku Marcin Kulik.

3.09 - Poznań, "Plener Promienista"
Start: 19:00
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Sport czy e-sport?