zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Wrocławski koncert Lordi zostanie przełożony na 2022 rok

13.08.2021 17:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Starego Klasztoru na Facebooku

Zaplanowany na 19 września 2021 roku koncert fińskiej grupy Lordi we Wrocławiu nie odbędzie się w terminie. Nie ogłoszono jeszcze nowej daty.

Lordi, Vizovice 13.07.2013, fot. Verghityax
Lordi, Vizovice 13.07.2013, fot. Verghityax

Klub "Stary Klasztor" poinformował: "Koncert będzie przeniesiony na przyszłoroczny termin, czekamy na potwierdzenie dokładnej daty. Bilety zachowają ważność. Po oficjalnym ogłoszeniu zmian będzie możliwość zwrotu biletów w miejscu ich zakupu, jeśli nowa data będzie nieodpowiednia dla Państwa".

Powstały w 1992 roku Lordi początkowo działał jako projekt jednoosobowy. Mr. Lordi zarejestrował materiał na demo "Napalm Market" w większości samodzielnie, po czym, sformowawszy w 1996 roku zespół, stopniowo ograniczył swój udział jako wykonawcy do roli wokalisty. Charakterystyczną cechą grupy stały się zaprojektowane przez lidera kostiumy jej członków.

Dziesiąty długograj zespołu, wydany 31 stycznia 2020 roku nakładem AFM Records "Killection", nosi podtytuł "A Fictional Compilation Album". Lider opisał dzieło jako zbiór wybranych utworów, które Lordi nagrałby od początku lat 70. do roku 1995, gdyby w tym okresie istniał, z dodatkiem jednej nowej kompozycji.

Grupa była w trakcie promocji albumu, gdy jej trasa koncertowa została przerwana w efekcie pandemii COVID-19. Lider postanowił wówczas przystąpić do pracy nad nowym materiałem. Jesienią 2020 roku grupa informowała o swoim pobycie w studiu nagraniowym.

W kwietniu 2021 roku Lordi ogłosił, że w październiku zamierza wydać siedem nowych albumów. Zgodnie z zapowiedzią zespołu, każdy z nich utrzymany będzie w innym stylu. Nowy materiał ma stanowić rozwinięcie konceptu z "Killection" - być urzeczywistnieniem fikcyjnej dyskografii grupy.

Skład Lordi uzupełniają obecnie gitarzysta Amen, basista Hiisi, perkusista Mana i grająca na klawiszach Hella.

Występ zespołu w Polsce, w ramach "Killectour 2020", zaplanowany był na 31 marca. Pierwotnie miał się odbyć w Gdańsku. Z powodów organizacyjnych koncert został odwołany, po czym ogłoszono nowy - w tym samym terminie, we Wrocławiu. Wskutek pandemii COVID-19 wydarzenie przełożono na 7 lutego 2021 roku, a następnie na 19 września 2021 roku. Zakupione przed zmianami bilety zachowują ważność na kolejne terminy.

Przypominamy, że Lordi ma w planach również koncert z zespołami Sabaton i The Hu w "Tauron Arenie" w Krakowie, 4 kwietnia 2022 roku.

Tagi: Lordi, Sabaton, The Hu
Komentarze
Dodaj komentarz »