zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Emigrate wypuścił singiel "Freeze My Mind"

1.09.2021 20:38  autor: Verghityax, źródło: profil Emigrate na Facebooku

Emigrate - projekt Richarda Kruspego, gitarzysty Rammstein - wypuścił samodzielny singiel, zatytułowany "Freeze My Mind". Towarzyszy mu teledysk, który wyreżyserowała Anuk Rohde.

Dyskografię Emigrate zamyka "A Million Degrees", trzeci longplay studyjny w dorobku projektu. Praca nad "A Million Degrees" rozpoczęła się w 2015 roku. Początkowo Richard Kruspe planował nagrać materiał w Los Angeles, a współpracować miał z nim Ben Grosse, który miksował poprzedni album grupy. Rok później gitarzysta utracił jednak wszystkie kompozycje na trzeci album Emigrate, kiedy jego dom i studio uległy zalaniu. Zaczynając od nowa, zwrócił się o pomoc do Sky'a Van Hoffa, młodego producenta i inżyniera dźwięku z Dusseldorfu.

Na potrzeby "A Million Degrees" powstało jedenaście utworów. Wszystkie ścieżki zarejestrowane zostały w domowym studio Richarda Kruspego, oprócz partii perkusyjnych, które Mikko Siren z Apocalyptiki nagrał w "Funkhaus". W sesji gościnnie udział wzięli Till Lindemann z Rammstein, Cardinal Copia z Ghost i Ben Kowalewicz z Billy Talent.

Tagi: Emigrate
Komentarze
Dodaj komentarz »