zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 25 października 2021

Szczegóły albumu "Szczodre gody" Velesara

16.09.2021 14:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Velesara na Facebooku

Drugi album folkmetalowego projektu Velesar, zatytułowany "Szczodre gody", ma się ukazać 1 października 2021 roku na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej. Oprócz daty premiery, zespół opublikował listę utworów.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. W 2018 roku w Cieszynie muzyk stworzył nowy projekt folkmetalowy, nazwany po prostu Velesar. Jego debiutancki album, zatytułowany "Dziwadła", ukazał się 6 lipca 2019 roku. Zaproszenia do udziału w nagraniach przyjęli m.in. Dawid Holona, Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak, Adam Kłosek, Dziewanna, Jagoda Połednik, Iga Suchara, Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty.

We wrześniu 2020 roku formacja ogłosiła, że przygotowuje się do zarejestrowania materiału na drugi długograj. Również wtedy uruchomiona została zakończona sukcesem akcja crowdfundingowa w celu sfinansowania realizacji nagrań, miksów, masteringu, wydania i promocji albumu.

W lutym 2021 roku muzycy weszli do "No Fear Records" w Rybniku. Oprócz członków grupy w sesji nagraniowej, jako goście, udział wzięli: flecistka Hanka Osifova z czeskiego zespołu Wolfarian, Katarzyna Bromirska i Mikołaj Rybacki z formacji Percival Schuttenbach, basista Adam Kłosek współpracujący dotychczas m.in. z Helroth, perkusista Grzegorz Stempel z River of Time oraz wokalistka Malwina Szałęga vel Malvina Victoria. Autorem materiału jest Marcin Wieczorek. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof "Leon" Lenard. Za produkcję odpowiadał Velesar. Dogrywki trwały do lipca.

Na albumie "Szczodre gody" ma się znaleźć prawie godzina muzyki. Autorem okładki jest Krzysztof Kowalik.

Lista utworów:

1. Krocząc za głosem praojców (intro)
2. Zmora
3. Swaćba
4. Ognie Swaroga
5. Szczodre gody
6. Krwawy los
7. Polny wiatr
8. Śpiew Juraty (szanta bałtycka)
9. Przegrana sprawa (dumka słowiańska)
10. Modły
11. Radecznica

Opublikowane zostały już utwory "Krwawy los" i "Swaćba".

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, flecistka Katarzyna Babilas, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

Na jesień grupa zaplanowane ma koncerty w Czechach i w Polsce.

15.10 - Wrocław, "Liverpool"
16.10 - Ostrów Wielkopolski, "Piwiarnia u Bossmana"

13.11 - Kraków, "Tu i ówdzie"

19.11 - Warszawa, "Voodoo"
20.11 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor"

Tagi: Velesar
Komentarze
Dodaj komentarz »