zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 20 października 2021

Pestilence z "Testimony of the Ancients" w Polsce

17.09.2021 09:35  autor: Verghityax, źródło: profil Pestilence na Facebooku

Pestilence zapowiedział serię koncertów, podczas których wykona "Testimony of the Ancients", swój trzeci longplay studyjny. W Polsce zaplanowano dwa występy: 19 stycznia 2022 roku we Wrocławiu i 23 stycznia w Krakowie.

Gdy Martin van Drunen - z uwagi na konflikty personalne - opuścił zespół w 1990 roku, Patrick Mameli przejął obowiązki wokalisty. Nieobsadzone stanowisko basisty na krótko zajął Nick Sagias, a już po paru miesiącach zaangażowano Tony'ego Choya z Atheist. Z myślą o "Testimony of the Ancients" muzycy przygotowali szesnaście kompozycji, wliczając w to siedem instrumentalnych interludiów. Materiał zarejestrowany został w "Morrisound Recording" na Florydzie, pod okiem Scotta Burnsa. Masteringiem zajął się Eddy Schreyer w "Future Disc". W porównaniu do "Malleus Maleficarum" i "Consuming Impulse", trzeci longplay studyjny Pestilence charakteryzował się bardziej progresywnym i technicznym brzmieniem.

Premiera "Testimony of the Ancients" odbyła się 6 września 1991 roku nakładem R/C Records. Dzień później zespół wyruszył w trasę koncertową po Europie w towarzystwie Malevolent Creation. Już w listopadzie Patrick Mameli i jego formacja wylądowała na amerykańskiej ziemi, by tam zjeździć Stany Zjednoczone i Kanadę u boku Death.

Pestilence powstał w 1986 roku w holenderskim Enschede z inicjatywy Patricka Mameliego. Pierwszy skład grupy uzupełnili Randy Meinhard na gitarze i Marco Foddis na perkusji. Przez obóz Pestilence przewinęło się wielu muzyków. W tym czasie Patrick Mameli pozostawał jedynym jego stałym członkiem.

Obecnie zespół tworzą, oprócz Patricka Memeliego, basista Joost van der Graaf, gitarzysta Rutger van Noordenburg i perkusista Michiel van der Plicht.

W charakterze supportu na nadchodzącej trasie zaprezentuje się holenderska Misanthropia, grająca melodyjny black metal. Obecnie grupa promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Convoy of Sickness".

19.01.2022 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"
23.01.2022 - Kraków, "Kwadrat"

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Pestilence z "Testimony of the Ancients" w Polsce
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2021-09-18 20:10:40 | odpowiedz | zgłoś
Od wielu lat nie chodzę na koncerty. Od wielu lat nie jestem już metalowcem bo słucham metalu, jazzu, proga, fusioni rocka. Ale jak zagrają w Krakowie całą Testimony czyli płytę którą bym zabrał na bezludną wyspę to nie mogę tego przegapić. Jeszcze jakby był Carcass- Necroticism, Messiah - Choir of Horrors i Paradise Lost- Gothic to miałbym wielkiego szlema