zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

Moonspell, My Dying Bride i Borknagar we Wrocławiu

17.09.2021 13:24  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Moonspell, My Dying Bride, Borknagar, Wolfheart i Hinayana zapowiedziały europejską trasę koncertową, pod szyldem "Vltima Ratio Fest 2022". W jej ramach zaplanowano jeden występ w Polsce, odbędzie się on 12 października 2022 roku w klubie "A2" we Wrocławiu.

Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

Moonspell nadal promuje swój ostatni longplay studyjny, pt. "Hermitage". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 lutego 2021 roku. Na następcy "1755" znalazło się dziesięć kompozycji, w tym dwie instrumentalne. Edycja limitowana wzbogacona została o cover "Darkness in Paradise" Candlemass. Materiał zespół zarejestrował w "Orgone Studios" pod okiem Jaimego Gomeza Arellano. Jest to pierwsze dokonanie zespołu bez perkusisty i współzałożyciela Moonspell - Miguela Gaspara. Opuścił on formację po niemal trzech dekadach współpracy, a jego miejsce zajął Hugo Ribeiro.

Dyskografię My Dying Bride zamyka EP-ka "Macabre Cabaret". Ukazała się ona 20 listopada 2020 roku za sprawą Nuclear Blast i zawiera cztery kompozycje, z których ostatnia - "Orchestral Shores (Buiksloterkerk Cathedral Mix)" - dostępna jest wyłącznie na wydaniu fizycznym. Za miksy i mastering odpowiada Mark Mynett, projekt okładki pochodzi od Bunker Artworks.

Ostatni longplay w dorobku My Dying Bride to "The Ghost of Orion". W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięły Jo Quail oraz Lindy-Fay Hella, wokalistka Wardruny.

Borknagar promować będzie "True North", swój jedenasty longplay studyjny. Płyta trafiła do sprzedaży 27 września 2019 roku za sprawą Century Media. "True North" jest pierwszym dokonaniem zespołu z perkusistą Bjornem Dugstadem Ronnowem. Zastąpił on na tym stanowisku Baarda Kolstada, który zmuszony był odejść z Borknagar z uwagi na inne zobowiązania muzyczne. Partie perkusyjne na jedenasty longplay grupy Bjorn Dugstad Ronnow zarejestrował w "Strand Studio" w Oslo. Miksami i masteringiem zajął się w marcu 2019 roku Jens Bogren z "Fascination Street Studio".

W lutym 2019 roku Andreas "Vintersorg" Hedlund, główny wokalista Borknagar, postanowił opuścić zespół po niemal dwóch dekadach współpracy. Rozstanie nastąpiło w atmosferze zrozumienia i przyjaźni.

Wolfheart ogrywa obecnie EP-kę "Skull Soldiers", która ukazała się 5 marca 2021 roku za sprawą Napalm Records. Na wydawnictwie znalazły się cztery kompozycje. Dwie z nich - tytułowa oraz "Hereditary" - to zupełnie nowy materiał, który powstał w "Deepnoise Studios". Pozostałe utwory to akustyczna wersja "Aeon of Cold" z albumu "Shadow World" oraz koncertowe wykonanie "Reaper". Za miksy i mastering odpowiada Juho Raiha. W "Skull Soldiers" gościnnie zaśpiewał Petro Solovey z ukraińskiej grupy Wolfanger.

W 2019 roku - po pięciu latach współpracy - z zespołem rozstał się gitarzysta Mika Lammassaari. Jego miejsce zajął Vagelis Karzis, były muzyk Rotting Christ.

Hinayana to amerykańska formacja, grająca mieszankę doom i melodyjnego death metalu. Grupa ma na swoim koncie longplay studyjny "Order Divine" oraz EP-kę "Death of the Cosmic".

Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 października 2021 roku o godzinie 10:00.

Komentarze
Dodaj komentarz »