zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 23 stycznia 2022

Konstelacje pokazały listę utworów na debiutancki album

29.09.2021 14:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Konstelacji na Facebooku

Wciąż pracujące nad debiutanckim albumem Konstelacje opublikowały zaktualizowaną listę mających się na nim znaleźć utworów. Obecnie podawany tytuł długograja, wcześniej zapowiadanego jako "Koniec i początek", to "Widnokrąg". Grupa informuje, że sesja nagraniowa zostanie zakończona w październiku 2021 roku. Na jesień zespół ma zaplanowane koncerty w Katowicach i Warszawie.

Marek Rypiński karierę muzyka zaczynał jako basista, następnie zajął się wokalem. Udzielał się dotychczas kolejno w projektach Adrenaline, Sort, Killafornia, Positive for Progress, Sky Collapse, From Today i See The Signs. Konstelacje stworzył pod koniec czerwca 2019 roku. W lipcu ukazał się debiutancki singiel projektu, zatytułowany "Burze i huraganowy wiatr".

Premierę albumu "Koniec i początek" latem 2020 roku zapowiadano na jesień. Owocem pracy Marka Rypińskiego w studiu, pod okiem Marcina Czajki, miało być siedem autorskich utworów z tekstami po polsku, w tym "Burze i huraganowy wiatr", a także przeróbka "What It's Like" Everlasta.

W listopadzie 2020 roku twórca Konstelacji ogłosił, że solowy projekt przekształcił się w kwartet. Skład zespołu uzupełnili: basista Dominik Mądrachowski z From Today i Street Chaos, gitarzysta Grzegorz Góra z Tankogradu i perkusista Michał Żardecki ze Sky Collapse. Marek Rypiński pozostał wokalistą, a tymczasowo ma też pełnić obowiązki drugiego gitarzysty.

W marcu 2021 roku grupa opublikowała teledysk do utworu "Burze i huraganowy wiatr", a w maju rozpoczęła mającą potrwać do października sesję nagraniową. Latem zespół informował o pobytach w warszawskich "Studio Kalifornia" i "Silent Scream Studio". Jako tytuł debiutanckiego albumu grupa podaje obecnie "Widnokrąg". Utwór "We mgle" jest szykowany na singiel.

Lista utworów:

1. Burze i huraganowy wiatr
2. Najdłuższa noc w roku
3. Czerwony olbrzym
4. 1000 lat
5. Brak grawitacji
6. Sztorm
7. We mgle
8. MMXIX
9. Po burzy

Na październik 2021 roku Konstelacje mają zaplanowane dwa występy: grupa znalazła się w programie pierwszego dnia "Katowice Tattoo Konwentu", a następnie zagrać ma w Warszawie, na "release party" nowego albumu Tankogradu. W listopadzie grupa zamierza się ponownie zaprezentować w stolicy.

2.10 - Katowice, "Międzynarodowe Centrum Kongresowe" (+ Izzy and the Black Trees; "Katowice Tattoo Konwent")
Bilety: od 45 zł (1-dniowy, przedsprzedaż)

10.10 - Warszawa, "Pogłos" (+ Tankograd, Leshy)
Start: 19:00
Bilety: 30 zł (w dniu koncertu)

5.11 - Warszawa, "Potok" (+ Moron, The Unrest)
Wejście: 19:30
Start: 20:30
Bilety: 25 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »