zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 20 października 2021

Imonolith zapowiedział koncert w Warszawie

28.09.2021 08:55  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Imonolith, Ascend the Hollow i Knock Out Productions na Facebooku

Kanadyjska grupa Imonolith ponownie przełożyła swoją trasę koncertową po Europie, tym razem z jesieni 2021 roku na wiosnę 2022 roku. W nowej rozpisce znalazł się występ w Polsce. Zespół zamierza zagrać 11 maja w warszawskiej "Hydrozagadce". Jako support zaprezentować się ma Ascend the Hollow.

Perkusista Ryan Van Poederooyen i gitarzysta Brian "Beav" Waddell założyli Imonolith w marcu 2018 roku - wkrótce po ogłoszeniu zawieszenia działalności przez Devin Townsend Project, w którym dotychczas obaj grali. Skład uzupełnili wokalista Jon Howard z Threat Signal oraz znani ze Strapping Young Lad basista Byron Stroud i gitarzysta Jed Simon. Ostatniego z nich w październiku zastąpił Kai Huppunen, współpracujący dawniej z Tommym Lee. W czerwcu 2019 roku stanowisko basisty przejął Scott Whalen, niegdyś grający w Econoline Crush.

Na scenie Imonolith zadebiutował 23 lutego 2019 roku w Vancouver. Na pierwszym albumie kanadyjskiej grupy - wydanym 27 marca 2020 roku "State of Being" - jako goście wystąpili dwaj szwedzcy wokaliści: Johannes Eckerstrom z Avataru i Jens Kidman z Meshuggah.

W 2021 roku ukazać się ma EP-ka zatytułowana "Progressions". Sesja nagraniowa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku w "Hipposonic Studios" w Vancouver, gdzie swoje partie zarejestrowali perkusista i basista Imonolith. Na minialbum złoży się pięć premierowych utworów. Produkcją zajął się Jason Van Poederooyen. W maju zaprezentowany został singiel "Angevil", a w lipcu - cover "Army of Me" Bjork.

Ascend the Hollow powstał na gruzach działającego od 2006 roku, irlandzkiego Xerosun. W międzynarodowym składzie znajduje się m.in. zamieszkała obecnie w Holandii, polska wokalistka Martyna "M-Noise" Hałas. Swój styl grupa określa jako cyber metal. W czerwcu 2019 roku wydała swój pierwszy album, zatytułowany "Echoes of Existence". Następnie opublikowała covery "Mein Teil" Rammstein i "Sweet Harmony" The Beloved.

11.05.2022 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »