zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 11 sierpnia 2022

"Army of Me" Bjork w wykonaniu Imonolith

2.08.2021 09:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Imonolith na Facebooku

Zespół Imonolith zaprezentował swoje wykonanie "Army of Me" Bjork. Jest to drugi singiel zwiastujący minialbum zatytułowany "Progressions". Materiał ma się ukazać w 2021 roku.

Perkusista Ryan Van Poederooyen i gitarzysta Brian "Beav" Waddell założyli Imonolith w marcu 2018 roku - wkrótce po ogłoszeniu zawieszenia działalności przez Devin Townsend Project, w którym dotychczas obaj grali. Skład uzupełnili wokalista Jon Howard z Threat Signal oraz znani ze Strapping Young Lad basista Byron Stroud i gitarzysta Jed Simon. Ostatniego z nich w październiku zastąpił Kai Huppunen, współpracujący dawniej z Tommym Lee. W czerwcu 2019 roku stanowisko basisty przejął Scott Whalen, niegdyś grający w Econoline Crush.

Na scenie Imonolith zadebiutował 23 lutego 2019 roku w Vancouver. Na pierwszym albumie kanadyjskiej grupy - wydanym 27 marca 2020 roku "State of Being" - jako goście wystąpili dwaj szwedzcy wokaliści: Johannes Eckerstrom z Avataru i Jens Kidman z Meshuggah.

Sesja nagraniowa "Progressions" rozpoczęła się w grudniu 2020 roku w "Hipposonic Studios" w Vancouver, gdzie swoje partie zarejestrowali perkusista i basista Imonolith. Na minialbum złoży się pięć premierowych utworów, w tym zaprezentowany w maju 2021 roku "Angevil". Produkcją zajął się Jason Van Poederooyen. Okładkę singla "Army of Me" stworzył współpracujący z zespołem już wcześniej Dane Hallett.

Trasa koncertowa Imonolith po Europie, z zespołami Once Awake i Ascend the Hollow, została przełożona na jesień 2021 roku. Grupa nie ma w planach występów w Polsce - najbliżej kraju zagrać ma 27 listopada w niemieckim Dobeln, 28 listopada w czeskiej Pradze i 9 grudnia w Wilnie, na Litwie.

Komentarze
Dodaj komentarz »