zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 22 lutego 2024

Klip do "The Lesson" i zmiana terminu koncertu Imonolith

23.04.2022 14:08  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Imonolith i Knock Out Productions na Facebooku

Kolejnym singlem promującym drugi album kanadyjskiego Imonolith jest "The Lesson", do którego wideoklip wyreżyserował Dave Benedict. Materiał zatytułowany "Progressions" w formie cyfrowej ma zostać opublikowany 20 maja 2022 roku. Koncert zespołu w warszawskiej "Hydrozagadce" został przełożony na 2 marca 2023 roku.

Perkusista Ryan Van Poederooyen i gitarzysta Brian "Beav" Waddell założyli Imonolith w marcu 2018 roku - wkrótce po ogłoszeniu zawieszenia działalności przez Devin Townsend Project, w którym dotychczas obaj grali. Skład uzupełnili wokalista Jon Howard z Threat Signal oraz znani ze Strapping Young Lad gitarzysta Jed Simon i basista Byron Stroud. Dwóch ostatnich z nich do czerwca 2019 roku zastąpili odpowiednio Kai Huppunen, współpracujący dawniej z Tommym Lee, oraz Scott Whalen, niegdyś grający w Econoline Crush.

Na scenie Imonolith zadebiutował 23 lutego 2019 roku w Vancouver. Zespół ma w dorobku jeden album - wydany 27 marca 2020 roku "State of Being".

W grudniu 2020 roku, w "Hipposonic Studios" w Vancouver, rozpoczęła się sesja nagraniowa EP-ki "Progressions". Na minialbum miało się złożyć pięć premierowych utworów. Produkcją i miksami zajął się Jason Van Poederooyen. Od maja 2021 roku grupa zaprezentowała single: autorski "Angevil", cover "Army of Me" Bjork oraz remiks "The Reign" z debiutanckiego albumu.

W grudniu 2021 roku Imonolith ogłosił, że skład opuścili gitarzysta Brian Waddell i basista Scott Whalen. Zastąpili ich odpowiednio Oswin Wong z Threat Signal i Plaguebringer oraz Conan Freeman znany jest z Punchdrunk i Cyanotic.

Jak zespół poinformował w marcu 2022 roku, "Progressions" będzie jednak pełnym albumem. Oprócz wcześniej wymienionych nagrań, znajdą się na nim m.in.: "The Lesson" oraz utwór tytułowy. Autorem okładki jest Dane Hallett.

Do Polski razem z Imonolith, jako support, przyjechać ma Ascend the Hollow. Koncert pierwotnie zapowiadany był na 11 maja 2022 roku. Bilety zachowują ważność na nowy termin, można je również zwracać oraz wymieniać na możliwe do wykorzystania przez 12 miesięcy od dnia wygenerowania vouchery na inne wydarzenia organizowane przez Knock Out Productions.

2.03.2023 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »