zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 grudnia 2021

Anima Damnata, Velesar i Zgroza na "Siekiera Feście 2022"

21.10.2021 11:40  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Siekiera Festiwalu na Facebooku

Kolejnymi zespołami, których udział w "Siekiera Feście 2022" oficjalnie potwierdzono, są Anima Damnata, Velesar i Zgroza. Wcześniej organizatorzy zapowiedzieli udział grup Grai, Xificurk, Czort, Warbell, Shodan, Spatial, Det Gamle, Antiflesh, Bestiarum, Horda, Hegony i Unborn Suffer. Impreza odbędzie się od 5 do 7 sierpnia na Polach Osobowickich we Wrocławiu. W sprzedaży znajduje się obecnie I pula karnetów trzydniowych.

Formacja Anima Damnata powstała w 1996 roku we Wrocławiu. Wydała dotychczas trzy albumy, z których ostatni, zatytułowany "Nefarious Seed Grows to Bring Forth Supremacy of the Beast", ukazał się 29 października 2017 roku.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. W 2018 roku w Cieszynie muzyk stworzył nowy projekt folkmetalowy, nazwany po prostu Velesar. Jego debiutancki album, zatytułowany "Dziwadła", ukazał się 6 lipca 2019 roku. Drugi długograj, "Szczodre gody", wydany został 1 października 2021 roku. W składzie zespołu znajdują się obecnie: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, flecistka Katarzyna Babilas, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

Blackmetalowa Zgroza formowała się od 2014 roku. Zadebiutowała opublikowanym pięć lat później demem. Pierwszy album formacji, zatytułowany "Życie to zmysł, o którym zapomniano", ukazał się 24 grudnia 2020 roku. W składzie znajdują się: perkusista Zmor z zespołu Proch, gitarzysta Antris z grupy Lilla Veneda i wokalistka Kyriake.

W ramach trzeciej edycji festiwalu zagrać mają dwadzieścia cztery formacje. Ujawniono, że Shodan wystąpi pierwszego dnia. W stosunku do imprezy z 2021 roku, organizatorzy zapowiadają, że większe będą m.in. teren wydarzenia i scena. Bilety na pole namiotowe, w kwocie 30 zł, dostępne będą na bramce. Zakończyła się już sprzedaż karnetów "early bird".

5-7.08.2022 - Wrocław, Pola Osobowickie
Bilety: 240 zł (3-dniowy, I pula) i 120 zł (1-dniowe, I pula)

Komentarze
Dodaj komentarz »