zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Weird Tales prezentuje utwór "GG"

28.10.2021 10:48  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Weird Tales na Facebooku

Grupa Weird Tales opublikowała 25 października 2021 roku utwór zatytułowany "GG". Razem z udostępnionym miesiąc wcześniej "ZZ" składa się on na EP-kę "Too Weird to Live, Too Rare to Die".

Weird Tales zadebiutował na scenie w marcu 2016 roku. W roku 2017 wydał dwa minialbumy, z których materiał ukazał się następnie razem jako "The Fall". W styczniu 2019 roku światło dzienne ujrzał album "Hell Services Cost a Lot". Pracując nad materiałem na wydany 15 stycznia 2021 roku "Y'all Motherfuckers Forgot 'Bout Good Ol' Son of a Bitchin' Blues", zespół bazował na utworach, które pierwotnie wykonywali Lonnie Johnson, Skip James, Blind Willie Johnson i Muddy Waters.

Warszawską grupą dowodzi gitarzysta i wokalista Dima Rasputin. Pierwsze minialbumy nagrał z basistą Bincockiem i perkusistą Kavą. Obecnie na tych stanowiskach towarzyszą mu odpowiednio Kriss i przedstawiony w czerwcu 2021 roku Luca Draghini vel Smoku.

Materiał na "Too Weird to Live, Too Rare to Die" zarejestrowany został latem 2021 roku w "Kongo Studio". "ZZ" powstał jako wariacja na temat starszego utworu grupy, zatytułowanego "Easy Riding". "GG" stanowi hołd dla GG Allina. Miksy i mastering wykonał Jacek Stasiak. Autorem okładki jest Konstantin Belousov.

Lista utworów:

1. ZZ
2. GG

Tagi: Weird Tales
Komentarze
Dodaj komentarz »