zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 lipca 2022

Klip z tekstem do "Judged" Billy Talent

13.01.2022 11:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Billy Talent na Facebooku

Zespół Billy Talent zaprezentował klip z tekstem do "Judged". Album "Crisis of Faith", z którego pochodzi utwór, ukaże się on 21 stycznia 2022 roku na płytach kompaktowych i winylowych, nakładem Warner Music Canada. Przypominamy, że w czerwcu 2022 roku formacja zamierza zagrać w Krakowie i Warszawie.

Gitarzysta Ian D'Sa z grupy Soluble Fish oraz trzej członkowie zespołu To Each His Own - wokalista Benjamin Kowalewicz, basista Jon Gallant i perkusista Aaron Solowoniuk - utworzyli razem kwartet w 1993 roku. Początkowo działali jako Pezz. Wydawszy jeden album, w 1999 roku kanadyjska formacja przemianowała się na Billy Talent. Pierwszy długograj pod nowym szyldem, zatytułowany po prostu "Billy Talent", przyniósł grupie międzynarodową sławę. Ostatnim dotychczasowym, piątym albumem formacji jest "Afraid of Heights" z 2016 roku. Walczącego ze stwardnieniem rozsianym perkusistę zastąpił na nim Jordan Hastings z Alexisonfire.

Zespół zaczął publikować single promujące kolejny album jeszcze przed ukończeniem kilkuczęściowej sesji nagraniowej. Od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku ukazały się "Forgiveness I + II", "Reckless Paradise" i "I Beg to Differ (This Will Get Better)". Po trwającej prawie półtora roku przerwie udostępniony został "End of Me", w nagraniu którego udział wziął Rivers Cuomo znany z zespołu Weezer, oraz podano szczegóły albumu, zatytułowanego "Crisis of Faith". Przewidziano również premierę singla "The Wolf".

Lista utworów:

1. Forgiveness I + II
2. Reckless Paradise
3. I Beg to Differ (This Will Get Better)
4. The Wolf
5. Reactor
6. Judged
7. Hanging Out with All the Wrong People
8. End of Me
9. One Less Problem
10. For You

Koncert Billy Talent w Krakowie został dwukrotnie przełożony. Wcześniej zapowiadany był na 8 czerwca 2020 roku i 9 czerwca 2021 roku. Bilety nabyte przed zmianami zachowują ważność na nowy termin.

Warszawski koncert zespołu po raz pierwszy pojawił się w rozpisce trasy po przełożeniu występów na rok 2022.

9.06.2022 - Kraków, "Studio"
14.06.2022 - Warszawa, "Progresja"

Tagi: Billy Talent
Komentarze
Dodaj komentarz »