zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Anja Orthodox i Darek Paraszczuk na "Rocku na Bagnie 2022"

23.01.2022 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Rocka na Bagnie na Facebooku

Anja Orthodox wystąpi na "Rocku na Bagnie 2022" nie tylko z zespołem Closterkeller, ale też z reaktywowanym projektem Punk Ofiary. Formację tworzy z Darkiem "Parą" Paraszczukiem, który na imprezie zaprezentuje się również z grupą Krzyki. Wcześniej organizatorzy dwunastej edycji festiwalu zapowiedzieli występy zespołów Po Prostu, Dezerter, Shrift, U.K. Subs, Valery Mess, Qulturka, Gorgonzolla, Darek Dusza i Demony, Max Cady, Transgresja, Oyate, Pull the Wire, Karcer, Psycho Beets, Cała Góra Barwinków i Absolute Beginners. Impreza ma się odbyć od 1 do 2 lipca 2022 roku przy plaży miejskiej w Goniądzu, w województwie podlaskim.

Krzyki to nazwa osiedla na południu Wrocławia oraz jednej z pięciu, istniejących do lat 90. dzielnic miasta. W środowisku tamtejszych muzyków punkrockowych obracał się Darek "Para" Paraszczuk. Basista i wokalista, obecnie członek grup St. Omer i Kultura Obszczymura, znany z własnej formacji Para Wino, występował m.in. we wrocławskim Sedesie. Zespół Krzyki założył we wrześniu 2021 roku w Krakowie. Oprócz Pary w składzie znaleźli się perkusista Kuba Rutkowski oraz gitarzyści Paweł "Hofmann" Ciepała i Wojtek "Goły" Gołębiowski. W marcu 2022 roku nakładem MTJ ukazać się ma pierwszy album formacji, zatytułowany "Wrocław osiemdziesiąte". Jako gość udział w sesji nagraniowej wziął klawiszowiec Krzysztof Palczewski. Na albumie znaleźć się mają nowe opracowania siedemnastu utworów z repertuaru Dariusza Paraszczuka z lat 80.

W 1994 roku ukazał się efekt współpracy Anji Orthodox i Para Wina pod szyldem Punk Ofiary. Na nagranym w grudniu 1993 roku albumie "Fogg Not Dead" znalazło się trzynaście parodii utworów z repertuaru takich wykonawców, jak Anna Jantar, Hanka Ordonówna i Mieczysław Fogg. Teksty piosenek przerobił Igor Pudło. Projekt nie był dotychczas kontynuowany.

Z powodu trudności organizacyjnych związanych z pandemią COVID-19, udział w edycji "Rocka na Bagnie" w 2021 roku odwołała brytyjska formacja Alvin Gibbs & the Disobedient Servants. Organizatorzy zapowiedzieli wówczas, że zespół wystąpi na festiwalu w 2022 roku.

Dodatkowo dzień przed rozpoczęciem imprezy odbędzie się organizowana przez Radio Bunt "Noc na Bagnie 2022". W namiocie obok sceny głównej wystąpi polsko-angielski The Elevens.

Komplet wykonawców "Rocka na Bagnie 2022" ogłoszony ma zostać w lutym. Oprócz występów muzycznych zapowiadane są pokazy kinowe i spotkania.

Dla mieszkańców Goniądza, po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego zameldowanie na terenie gminy, cena karnetu wynosi 100 zł.

1-2.07 - Goniądz
Karnety 2-dniowe: 160 zł (do stycznia), 170 zł (luty i marzec), 180 zł (od kwietnia do czerwca) i 190 zł (w dniu imprezy)
Bilety 1-dniowe: 100 zł (w dniu imprezy)

Komentarze
Dodaj komentarz »