zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Wideo do tytułowego "Eyes of Oblivion" The Hellacopters

22.01.2022 20:27  autor: Verghityax, źródło: profil The Hellacopters na Facebooku

Zespół The Hellacopters udostępnił teledysk do "Eyes of Oblivion", tytułowego utworu z nadchodzącego longplaya studyjnego. Będzie to pierwsze dokonanie grupy od czasu albumu "Head Off" z 2008 roku.

Na "Eyes of Oblivion" znajdzie się dziesięć kompozycji, które wyprodukowali Nicke Andersson i Chips Kisbye.

Lista utworów:

1. Reap a Hurricane
2. Can It Wait
3. So Sorry I Could Die
4. Eyes of Oblivion
5. A Plow and a Doctor
6. Positively Not Knowing
7. Tin Foil Soldier
8. Beguiled
9. The Pressure's On
10. Try Me Tonight

The Hellacopters reaktywował się w 2016 roku, po ośmiu latach przerwy. Do składu wrócili Nicke Andersson, Matz Robert Eriksson i Anders Lindstrom, a także Dregen - współzałożyciel formacji, który odszedł w 1997 roku, aby skupić się na swoim macierzystym Backyard Babies. Początkowo The Hellacopters planowali zagrać tylko jeden koncert w ramach "Sweden Rock Festival". Był on powiązany z jubileuszem 20. rocznicy wydania debiutanckiego albumu, pt. "Supershitty to the Max!". Ostatecznie kapela wystąpiła jeszcze na kilku europejskich festiwalach.

The Hellacopters powstał w 1994 roku z inicjatywy Nicke Anderssona, perkusisty Entombed i Dregena, gitarzysty Backyard Babies. Skład uzupełnili Kenny Hakansson i Matz Robert Eriksson.

Premiera "Supershitty to the Max!" odbyła się 1 czerwca 1996 roku - album ukazał się na winylu w limitowanym nakładzie pięciuset egzemplarzy, a dwa tygodnie później trafił do sprzedaży w formacie CD.

The Hellacopters skończył działalność w 2008 roku, po wydaniu "Head Off" - albumu z coverami.

Komentarze
Dodaj komentarz »