zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Perkusista Brian Tichy wrócił do The Dead Daisies

26.01.2022 16:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW The Dead Daisies

Perkusista Tommy Clufetos zrezygnował z gry w The Dead Daisies, by poświęcić się innym projektom. Jego miejsce zajął Brian Tichy, który udzielał się już w zespole w latach 2013-2017. Jesienią 2022 roku grupa ma wystąpić w Warszawie.

Twórcą, liderem i jedynym członkiem wszystkich dotychczasowych składów hardrockowego The Dead Daisies jest australijski gitarzysta David Lowy. Swój debiutancki album formacja wydała w 2013 roku.

Od lata 2019 roku zespół tworzyli: gitarzyści David Lowy i Doug Aldrich, perkusista Deen Castronovo oraz, jako najnowszy nabytek, wokalista i basista Glenn Hughes. Muzycy nagrali razem wydany 22 stycznia 2021 roku album "Holy Ground". Wkrótce po premierze bębniarz ogłosił swoje rozstanie z grupą. Jego miejsce zajął Tommy Clufetos, który grał z The Dead Daisies na koncertach w 2015 roku.

Brian Tichy dołączył do zespołu na krótko w 2013 roku na potrzeby występów na żywo. Później zagrał m.in. na studyjnym albumie "Make Some Noise" z 2016 roku i wydanym rok później koncertowym "Live & Louder".

Planowana trasa, w ramach której The Dead Daisies, supportowany przez Mike'a Trampa wykonującego utwory z repertuaru White Lion, zamierzał wystąpić 13 lutego 2022 roku w warszawskiej "Progresji", przełożona ma zostać na jesień. Bilety zakupione przed zmianą zachowują ważność na nowy, nieznany jeszcze termin, można je również zwracać.

Komentarze
Dodaj komentarz »