zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Transgresja pokazała okładkę albumu "Goliat"

26.01.2022 19:26  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Transgresji na Facebooku

Drugi album górnośląskiej Transgresji nosić będzie tytuł "Goliat". Grupa zaprezentowała jego okładkę. Premiera materiału ma nastąpić przed koncertem zespołu w Otwocku, zaplanowanym na 25 lutego 2022 roku.

Alternatywnorockowa Transgresja została założona w 2015 roku w Dąbrowie Górniczej. We wrześniu 2017 roku wydała minialbum "Spokój znajdzie niewielu". Wyróżniająca się oprawą wizualną koncertów formacja z powodzeniem zaprezentowała się w kilku przeglądach, w tym w 2018 roku dotarła do półfinału programu telewizyjnego "Mam talent". Nakładem S.P. Records 15 marca 2019 roku ukazał się, nagrany w "Hertz Studio", album "Brak równowagi".

Produkcją, miksami i masteringiem materiału na kolejny długograj Transgresji zajął się Tomasz "Zed" Zalewski. Jesienią 2020 roku opublikowane zostały single "Pragnę więcej" i "Iluzja ograniczenia".

Grupę tworzą wokalista Paweł "Gładky" Gładysz, gitarzysta Mateusz "Komin" Kołodziejczyk, basista Rajmund "Mund" Borek, perkusista Marcin "Bulion" Bula i klawiszowiec Tomasz "Wąski" Wącirz.

Latem 2022 roku Transgresja występować ma na festiwalach: najpierw na małej scenie "Zew się budzi" w Cisnej w województwie podkarpackim, zaplanowanego na dni od 24 do 27 czerwca, następnie na odbywającym się od 1 do 2 lipca "Rocku na Bagnie" w Goniądzu w województwie podlaskim. Uruchomiono już sprzedaż karnetów na oba wydarzenia.

Wcześniej, 30 stycznia 2022 roku, grupa wystąpi na katowickim "Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Pierwszy koncert Transgresji po premierze "Goliata" ma się odbyć w lutym w Otwocku.

25.02 - Otwock, "Smok"
Start: 19:00
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Transgresja
Komentarze
Dodaj komentarz »