zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Sadist zdradza szczegóły albumu "Firescorched"

27.01.2022 08:44  autor: mando, źródło: profile Sadist i Agonia Records na Facebooku, dodane przez czytelnika

Sadist, włoski przedstawiciel progresywnego death metalu, ujawnia szczegóły nadchodzącego albumu "Firescorched". Premierę wyznaczono na 20 maja 2022 roku. Materiał ukaże się nakładem Agonia Records. Promujący go, cyfrowy singiel zatytułowany "Finger Food" ma zostać zaprezentowany 18 lutego, wraz z listą formatów, w których album będzie dostępny.

Poza współzałożycielem, gitarzystą i klawiszowcem Tommym Talamancą w studiu znaleźli się: wokalista Trevor Sadist obecny w formacji od 1996 roku, grający na bezprogowym basie Jeroen Paul Thesseling z grupy Obscura, były członek Pestilence, oraz perkusista Romain Goulon udzielający się wcześniej m.in. w Necrophagist i Benighted.

Przygotowany album ma być najszybszy i najbardziej ekstremalny w karierze zespołu, pełny blastów, a przy tym wzbogacony wpływami jazzowymi i bliskowschodnimi. Według Tommy'ego Talamanki "Firescorched" można opisać jako "Sadist 2.0". "Nie jest to prawdziwy koncept album w klasycznym znaczeniu, choć większość tekstów jest w jakiś sposób powiązana. Niektóre z nich to prawdziwe horrory, a cały album brzmi naprawdę przerażająco. (...) Napisałem wszystkie piosenki, natomiast Trevor odpowiadał za przygotowanie wszystkich tekstów na płytę".

Album został nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Tommy'ego Talamancę w "Nadir Music Studios" w Genui, we Włoszech. Oprawę graficzną przygotował Paolo Puppo.

Lista utworów:

1. Accabadora
2. Fleshbound
3. Finger Food
4. Burial of a Clown
5. Loa
6. Aggression/Regression
7. Three Mothers and the Old Devil Father
8. Trauma (Impaired Mind Functionality)
9. Firescorched
10. Rerek
11. Accabadora (Atitai)

Dwa ostatnie utwory dostępne mają być tylko na płytach kompaktowych wydanych w boksach.

Tagi: Sadist
Komentarze
Dodaj komentarz »