zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

"IS Live Fest" został odwołany

8.04.2022 14:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil IS Live Fest na Facebooku

Poznański "IS Live Fest" został - podobnie jak dwa lata wcześniej jego poprzednik, "Indian Summer Festival" - odwołany. W jego ramach od 14 do 15 maja 2022 roku w klubie "Tama" wystąpić mieli: Leprous, Anekdoten, Antimatter, Retrospective, Kari Rueslatten, Amarok, Here On Earth, Crystal Palace, Distant Dream oraz RPWL, który zajął w programie miejsce The Watch.

Organizatorzy wydarzenia napisali: "Z wielkim smutkiem i rozgoryczeniem jesteśmy zmuszeni poinformować, że mimo wielu tygodni wytężonej pracy, 'IS Live Fest 2022' nie odbędzie się".

"Rzeczywistość jest brutalna, ale samym zainteresowaniem na Facebooku i dobrym słowem nie jesteśmy w stanie wypełnić sali. Znamiennym jest, że na tę chwilę otrzymaliśmy więcej wniosków o akredytację, niż wyniosło zainteresowanie w bileteriach. Ponadto zaczęło pojawiać się coraz więcej wątpliwości (jak wiemy, nieuzasadnionych) ze strony zespołów na temat bezpieczeństwa wystąpienia w naszym kraju w kontekście sytuacji za wschodnią granicą".

"Zdajemy sobie sprawę, że wojna, miliony uchodźców, którym należy pomóc, rosnąca inflacja, ceny kredytów i ogólnie panująca niepewność mogą być czynnikiem hamującym, w związku z czym i my na tę chwilę wyhamowujemy".

Pierwowzorem "IS Live Fest" był zaplanowany na wrzesień 2020 roku "Indian Summer Festival". Również w ramach tamtej imprezy w Poznaniu wystąpić miał Anekdoten. W programie dwudniowego festiwalu znajdowali się też IQ, Uli Jon Roth, The Brew, Collage, Karfagen, Mostly Autumn, Galahad i Tiger Moth Tales. Impreza w Centrum Kultury "Zamek" została odwołana wskutek pandemii COVID-19.

Bilety na "IS Live Fest" można zwracać w miejscu zakupu.

Komentarze
Dodaj komentarz »