zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Rob Halford napisał książkę "Biblical"

23.04.2022 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Hachette Books i profil Roba Halforda na Facebooku

Dwa lata po "Confess" ukaże się następna książka Roba Halforda. Premiera "Biblical: Rob Halford's Heavy Metal Scriptures" nastąpi 1 listopada 2022 roku, nakładem wydawnictwa Hachette Books.

Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax
Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax

Rob Halford zasłynął jako wokalista zespołu Judas Priest, którego był członkiem w latach 1973 - 1992 i od 2003 roku. Od czasu odejścia z grupy nagrywał również z utworzonymi przez siebie formacjami: Fight, Two i Halford. Ostatnim albumem w dorobku muzyka jest zawierający tradycyjne i premierowe piosenki o tematyce bożonarodzeniowej "Celestial", wydany 18 października 2019 roku przez Legacy Recordings. Heavymetalowy długograj sygnowany był przez formację o nazwie Rob Halford with Family & Friends.

Z pomocą dziennikarza muzycznego Iana Gittinsa wokalista przygotował swoją autobiografię. Książka "Confess" ukazała się 29 września 2020 roku nakładem wydawnictwa Headline. Przedstawiona została w niej droga Roba Halforda od młodości, przez pięć dekad w przemyśle muzycznym. Polski przekład, zatytułowany "Wyznanie", miał premierę 19 maja 2021 roku za pośrednictwem wydawnictwa SQN. Tłumaczeniem zajął się Jakub Michalski.

Mająca 288 stron książka "Biblical" zapowiadana jest jako encyklopedia i manifest, w którym Rob Halford przedstawia swoje spojrzenie na rozmaite aspekty historii hard rocka i świata heavy metalu. Uruchomiona została już przedsprzedaż wydań w twardej oprawie, e-booków i audiobooków. Nie ma jeszcze informacji o polskim przekładzie.

Przypominamy, że Judas Priest z Robem Halfordem na wokalu potwierdził swój udział w "Mystic Festivalu", który odbędzie się od 1 do 4 czerwca 2022 roku na terenie "Stoczni Gdańskiej". Zespół ma wystąpić 3 czerwca na "Main Stage".

Komentarze
Dodaj komentarz »