zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

The Sixpounder kończy działalność

23.04.2022 11:39  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile The Sixpounder i Książ Rock Zone Festiwal na Facebooku

Przygotowująca swój czwarty album studyjny grupa The Sixpounder ogłosiła, że po jego wydaniu i po zaplanowanych na 2022 rok koncertach zakończy działalność. Po rozwiązaniu zespołu muzycy zamierzają się udzielać w innych projektach.

The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
The Sixpounder, Bydgoszcz 30.07.2021, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

Powstały w 2006 roku we Wrocławiu zespół The Sixpounder wykonuje nowoczesny metal. W dorobku ma trzy albumy. Skomponowane przez grupę utwory znalazły się też w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" z 2017 roku. Od 2019 roku zespół działa w składzie: basista Paweł "Paul Shrill" Ostrowski, wokalista Filip "Frantic Phill" Sałapa, perkusista Artur "Jeff Vader" Konarski i gitarzysta Piotr "Sooloo Jr." Solnica.

W kwietniu 2022 roku zespół opublikował komunikat: "Chcemy się z Wami podzielić informacją, że z końcem roku 2022 The Sixpounder kończy działalność".

"Pewnie moglibyśmy odejść niezauważani, ale w związku z tym, że mamy najwspanialszych fanów na świecie, należy Wam się klarowny obraz sytuacji".

"W zespole czujemy się jak rodzina, kochamy jak bracia, natomiast będziemy realizować inne projekty".

"The Sixpounder i wszystko, co jest związane z tym zespołem, zawsze było traktowane priorytetowo. Nie chcemy usypiać zespołu czy rzucać w kąt. 'Wszystko albo nic, nie ma opcji pomiędzy'".

"Na ten moment nie zwalniamy tempa! Na jesień otrzymacie od nas totalnie zajebisty album".

"Zobaczymy się z Wami podczas kilku letnich festiwali, a pod koniec roku planujemy minitrasę, żeby przybić z Wami piątkę, okazać Wam ogromną wdzięczność za to, że mogliśmy z Wami przeżywać mnóstwo wyjątkowych chwil. Pożegnamy się elegancko i zgasimy światło".

"Dzięki zespołowi poznaliśmy mnóstwo wspaniałych osób, odwiedziliśmy piękne miejsca i doświadczyliśmy zjawiskowych przygód. Tego nigdy nie zapomnimy!".

"Coś się kończy, coś się zaczyna. Usłyszycie od nas jeszcze sporo muzyki pod innymi szyldami. Bądźcie czujni!".

Czwarty album The Sixpounder ma nosić tytuł "Killer King". Jako dodatkowa wokalistka w jednym utworze wystąpi Margo z zespołu Moyra.

Dwa pierwsze single promujące album opublikowane zostały w 2021 roku: "Life Is Killing Me" 19 lipca, a "Butchers" - 8 października. Produkcją materiału zajął się Jarosław Baran. Fragmenty obu utworów zespół udostępnił do odsłuchania już wiosną 2020 roku.

The Sixpounder ma być jednym z headlinerów zapowiedzianego na 30 lipca 2022 roku "Książ Rock Zone". Ogłoszono już też udział grup Quo Vadis i Młot na Czarownice. Wstęp na wydarzenie ma być wolny. Pierwsze pięć edycji festiwalu odbyło się w Książu Wielkopolskim. Ostatnią zorganizowano w pobliskich Jarosławkach.

Komentarze
Dodaj komentarz »