zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 czerwca 2022

Nie żyje Dominik Jokiel, były gitarzysta Turbo i Aion

20.05.2022 20:18  autor: Verghityax, źródło: profil Turbo na Facebooku

Dominik Jokiel, dawny gitarzysta Turbo i Aion, zmarł 18 maja 2022 roku. Muzyk miał 43 lata. Jego pogrzeb odbędzie się 27 maja o godzinie 12:45 na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.

Turbo, Malbork 4.06.2010, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
Turbo, Malbork 4.06.2010, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

W oświadczeniu Wojciecha Hoffmanna czytamy: "Z głębokim żalem chcieliśmy powiadomić, że godzinę temu, po ciężkiej chorobie, zmarł nasz długoletni gitarzysta Dominik Jokiel, z którym spędziliśmy wiele wspaniałych lat, zagraliśmy setki koncertów i nagraliśmy parę płyt. Dominiku nasz kochany, odpoczywaj w pokoju gdzieś tam, ze swoją gitarą. Odszedłeś i pozostawiłeś po sobie wiele znakomitych płyt. Dziękujemy Tobie za te wszystkie lata, które z nami spędziłeś. Żegnaj".

Dominik Jan Maria Jokiel przyszedł na świat 29 maja 1978 roku. W 1995 roku - razem z bratem Danielem, a także basistą Millim, perkusistą Kamilem i wokalistą Marianem - powołał do życia zespół Aion. W ciągu niemal dekady działalności formacja wydała pięć longplayów studyjnych. W 1998 roku, za swój drugi album, pt. "Noia", grupa nominowana była do "Fryderyka".

W 2001 roku, gdy Aion nadal pozostawał aktywną kapelą, Dominik Jokiel dołączył do Turbo na stanowisko drugiego gitarzysty. Z formacją Wojciecha Hoffmanna zarejestrował trzy longplaye studyjne: "Tożsamość", "Strażnik światła" i "Piąty żywioł". Jego ostatnim dokonaniem z Turbo był koncertowy album, pt. "In the Court of the Lizard". Na wydawnictwie znalazł się zapis występu, który odbył się 9 kwietnia 2014 roku w krakowskim klubie "Lizard King". W maju 2014 roku Dominik Jokiel rozstał się z zespołem.

Tagi: Turbo, Aion
Komentarze
Dodaj komentarz »