zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Zmiany w składzie House of Death

8.06.2022 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil House of Death na Facebooku

Do House of Death dołączył kolejny członek Quo Vadis - znanego z Acid Drinkers basistę Titusa zastąpił Tomasz "Skaya" Skuza. Ponadto skład poszerzył się o drugiego gitarzystę, którym został Jarosław "Chilek" Chilkiewicz udzielający się dotychczas m.in. w Braciach i Polish Metal Alliance. Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 18 czerwca 2022 roku na festiwalu "Rock pod Murami" w Nowem, w województwie kujawsko-pomorskim.

Quo Vadis, Kutno 8.06.2019, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska
Quo Vadis, Kutno 8.06.2019, fot. Agnieszka "vSpectrum" Jędrzejewska

W pierwszym składzie hardrockowego House of Death znaleźli się trzej członkowie Anti Tank Nun - gitarzysta Adam Bielczuk, basista Titus i perkusista Bogumił Krakowski - oraz wokalista Juan Carlos Cano z grupy Enclose, zwycięzca edycji programu telewizyjnego "The Voice of Poland" z 2014 roku. Latem 2019 roku formacja nagrała swój debiutancki album, zatytułowany "Midnight Special", wydany w grudniu.

W maju 2021 roku pracujący nad drugim długograjem zespół ogłosił zmianę na stanowisku perkusisty: Bogumiła "Mr. Bo" Krakowskiego zastąpił Szymon "Sajmon" Synówka znany z grup My Riot i Quo Vadis. Pierwszym singlem promującym nowy materiał był opublikowany w październiku "The Reckoning". W maju 2022 roku, przy następnym wideoklipie, do utworu "DRC", grupa pracowała już w zmienionym po raz kolejny składzie.

W czerwcu zespół ogłosił: "Coś się kończy... coś się zaczyna... przedstawiamy Wam nową odsłonę House of Death. Niestety, Titus nie jest już członkiem naszego zespołu, a jego miejsce zajął Skaya, którego znacie między innymi z Quo Vadis. Do zespołu dołączył też Chilek, zajebisty gitarowy, którego możecie kojarzyć z grupy Piotra Cugowskiego czy projektu Polish Metal Alliance".

"Jesteśmy jeszcze bardziej zdeterminowani, by zmierzyć się z trudnościami, a fakty są takie, że temu bandowi od początku było nieco pod górkę. Trzymajcie za nas kciuki i wspierajcie, bo potrzebujemy tego bardziej niż kiedykolwiek, a my odwdzięczymy się naprawdę solidnym muzycznym wpierdolem".

Swój pierwszy koncert w nowym składzie House of Death zapowiedział na 18 czerwca 2022 roku. Zespół wystąpi na festiwalu "Rock pod Murami" w Nowem, w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach imprezy zaprezentują się też grupy Skankan, Chałturka i Infliction. Ponadto House of Death w planach ma występ 6 sierpnia na małej scenie festiwalu "Pol'and'Rock", organizowanego na byłym lotnisku pod Czaplinkiem.

18.06 - Nowe, Amfiteatr ("Rock pod Murami 2022")
Start: 17:00
Bilety: wstęp wolny

4-6.08 - Broczyno, lotnisko Czaplinek-Broczyno ("Pol'and'Rock")

Komentarze
Dodaj komentarz »