zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 23 lutego 2024

House of Death wydaje "Bienvenido a la Casa de la Muerte"

6.12.2023 09:17  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil House of Death na Facebooku

Drugi album House of Death ostatecznie będzie nosił tytuł "Bienvenido a la Casa de la Muerte". Zespół samodzielnie zajmuje się jego dystrybucją. Zamówione płyty kompaktowe zamierza zacząć wysyłać w grudniu 2023 roku. Album promują opublikowane w ciągu ponad dwóch minionych lat single "The Reckoning", "DRC" i "Ash Caravan" nagrany z udziałem Jana Borysewicza.

Lista utworów:

1. High Noon
2. Into the Fire
3. Skills n Pills
4. DRC
5. The Reckoning
6. Grave Dancing
7. Roaches
8. Ash Caravan
9. Bleed the Leech
10. Bajo el Oscuro Manto
11. Fake It Till You Make It
12. El Mariachi

W pierwszym składzie hardrockowego House of Death znaleźli się trzej członkowie Anti Tank Nun - gitarzysta Adam Bielczuk, basista Titus i perkusista Bogumił Krakowski - oraz wokalista Juan Carlos Cano z grupy Enclose, zwycięzca edycji programu telewizyjnego "The Voice of Poland" z 2014 roku. Latem 2019 roku formacja nagrała swój debiutancki album, zatytułowany "Midnight Special", wydany w grudniu.

W maju 2021 roku pracujący nad drugim długograjem zespół ogłosił zmianę na stanowisku perkusisty: Bogumiła "Mr. Bo" Krakowskiego zastąpił Szymon "Sajmon" Synówka znany z grup My Riot i Quo Vadis. Pierwszym singlem promującym nowy materiał był opublikowany w październiku "The Reckoning". W maju 2022 roku, przy następnym wideoklipie, do utworu "DRC", grupa pracowała już po kolejnych zmianach personalnych: miejsce Titusa zajął Tomasz "Skaya" Skuza, również z Quo Vadis, ponadto skład poszerzył się o drugiego gitarzystę, którym został Jarosław "Chilek" Chilkiewicz udzielający się dotychczas m.in. w Braciach i Polish Metal Alliance.

W lutym 2023 roku zespół informował o dalszych pracach w studiu nad albumem, którego roboczy tytuł zmienił się ze "Skills n' Pills" na "Into the Fire". We wrześniu opublikowany został singiel "Ash Caravan". Jako gość w utworze wystąpił gitarzysta Jan Borysewicz z grupy Lady Pank.

Komentarze
Dodaj komentarz »