zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Vended przed Slipknotem i Jinjer w "Ergo Arenie"

1.07.2022 16:45  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Amerykańska formacja Vended otwierać będzie letnie koncerty Slipknota i Jinjer. Jedyny występ w Polsce zaplanowano na 7 sierpnia 2022 roku w hali "Ergo Arena", która znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu.

Vended założyli w lutym 2018 roku wokalista Griffin Taylor i perkusista Simon Crahan, synowie muzyków Slipknota. Skład uzupełnili Cole Espeland na gitarze prowadzącej, Connor Grodzicki na gitarze rytmicznej i Jeremiah Pugh na basie. Obecnie kwintet promuje swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "What Is It // Kill It".

Dyskografię Slipknota zamyka "We Are Not Your Kind", szósty longplay studyjny w dorobku zespołu. Na płycie znalazło się czternaście kompozycji, które Amerykanie zarejestrowali w "EastWest Studios" w Los Angeles. Do produkcji ponownie zaangażowany został Greg Fidelman. Praca nad materiałem zajęła muzykom dwa lata. Premiera krążka miała miejsce 9 sierpnia 2019 roku.

W marcu 2019 roku Chris Fehn został usunięty ze Slipknot po ponad dwudziestu latach współpracy. Bezpośrednią przyczyną rozstania był pozew o nienależyty podział zysków, który muzyk złożył przeciwko pozostałym członkom zespołu.

W maju 2021 roku Shawn Crahan poinformował, że zespół pracuje nad materiałem na kolejny longplay studyjny. Będzie to ostatnie dokonanie Slipknot, jakie ukaże się nakładem Roadrunner Records.

Jinjer ogrywa obecnie swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Wallflowers". Ukazał się on 27 sierpnia 2021 roku, pod banderą Napalm Records. Sesja nagraniowa do "Wallflowers" rozpoczęła się w marcu 2021 roku. W tym celu muzycy weszli do kijowskiego "Kaska Records Studios". Produkcją zajął się Max Morton.

7.08 - Gdańsk / Sopot, "Ergo Arena"
Bilety:
Płyta - 239 zł (przedsprzedaż) i 259 zł (w dniu koncertu)
Golden Circle - 339 zł (przedsprzedaż) i 359 zł (w dniu koncertu)
Kategoria I (miejsca siedzące) - 299 zł
Kategoria II (miejsca siedzące) - 249 zł
Kategoria III (miejsca siedzące) - 169 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »