zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 3 października 2022

The Hu zapowiedział album "Rumble of Thunder"

12.07.2022 18:55  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile The Hu i Knock Out Productions na Facebooku

Mongolski zespół The Hu zaprezentował teledysk "Black Thunder, Part One". Utwór pochodzi z drugiego albumu grupy, zatytułowanego "Rumble of Thunder". Materiał wydany zostanie na płytach kompaktowych i winylowych przez Better Noise Music. Premiera nastąpi 2 września 2022 roku. Dwa miesiące później formacja zamierza koncertować w Polsce: 4 listopada w Gdańsku, 5 listopada w Warszawie i 7 listopada w Krakowie.

Zespół The Hu łączy w swojej twórczości rock ze śpiewem gardłowym i ludowymi instrumentami mongolskimi, takimi jak strunowy morin chuur i flet cuur. Powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Sformowali go producent B. "Dashka" Dashdondog oraz mający wykształcenie muzyczne instrumentaliści i wokaliści: TS. "Gala" Galbadrakh, B. "Enkush" Enkhsaikhan, G. "Jaya" Nyamjantsan i N. "Temka" Temuulen.

Grupa zdobyła międzynarodową popularność dzięki opublikowanym jesienią 2018 roku teledyskom "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". We wrześniu 2019 roku, nakładem wytwórni Eleven Seven, przemianowanej wkrótce potem na Better Noise Music, ukazał się debiutancki album formacji, zatytułowany "The Gereg". W lipcu 2020 roku premierę miało jego wydanie "deluxe" - poszerzone o nowe wersje części utworów: akustyczne i z udziałem wokalistów innych grup. Jako goście zaśpiewali na nim Danny Case z From Ashes to New, Jacoby Shaddix z Papa Roach i Lzzy Hale z Halestorm. Ponadto The Hu nagrał utwór "Sugaan Essena" do gry komputerowej "Star Wars Jedi: Fallen Order", a także zaprezentował dwa covery Metalliki: singiel "Sad but True" związany był z obchodami 15-lecia wytwórni Better Noise Music, a "Through the Never" trafił na wydaną we wrześniu 2021 roku składankę "The Metallica Blacklist".

W ciągu 2021 roku The Hu informował o swoim pobycie w "Genesis Vision Studio" i o sesji nagraniowej albumu roboczo zatytułowanego "Hu We Are". Materiał ukaże się ostatecznie jako "Rumble of Thunder". Pierwszym promującym go singlem był "This Is Mongol".

Lista utworów:

1. This Is Mongol
2. Yut Hovende
3. Triangle
4. Teach Me
5. Upright Destined Mongol
6. Sell the World
7. Black Thunder
8. Mother Nature
9. Bii Biyelgee
10. Segee
11. Shihi Hutu
12. Tatar Warrior

W ramach zaplanowanego na jesień 2022 roku "Black Thunder Tour" The Hu trzykrotnie wystąpi w Polsce. Do biletów na koncerty dokupić można pakiety "meet & greet", w cenie 99 dolarów amerykańskich.

Thu Hu miał planach również występ u boku Sabatonu w Krakowie, ale po zmianie terminu trasy udział mongolskiej grupy w wydarzeniu został odwołany.

4.11 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 129 zł (II pula) i 140 zł (w dniu koncertu)

5.11 - Warszawa, "Progresja"
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 129 zł (II pula) i 140 zł (w dniu koncertu)

7.11 - Kraków, "Studio"
Wejście: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 129 zł (miejsca stojące, II pula), 149 zł (balkon, przedsprzedaż), 140 zł (miejsca stojące, w dniu koncertu) i 190 zł (balkon, w dniu koncertu)

Tagi: The Hu
Komentarze
Dodaj komentarz »