zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 stycznia 2023

Godflesh, Grave i Planet of Zeus na "Mystic Festival"

3.12.2022 10:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku dołączyły formacje Godflesh, Grave, Planet of Zeus i Birds in Row. Wcześniej swój udział potwierdziły Ghost, Gojira, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Meshuggah, The Hellacopters, Exodus, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest, Moonspell, Unleashed, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Undeath, Perturbator, Bury Tomorrow, Lord of the Lost, Sleep Token, Soen i Heriot. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Godflesh nadal ogrywa materiał ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Post Self". Następca "A World Lit Only By Fire" ukazał się 17 listopada 2017 roku za sprawą Shellshock. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w studiu "Avalanche".

Zespół powstał w 1988 roku w Birmingham z inicjatywy Justina Broadricka - dwa lata wcześniej muzyk rozstał się z Napalm Death, krótko po nagraniu ścieżek gitarowych na stronę A albumu "Scum". Skład nowego projektu uzupełnił basista G. C. Green. Jeszcze w 1988 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Brytyjczyków, zatytułowana po prostu "Godflesh". Po kilkunastu miesiącach formacja wydała swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Streetcleaner". Do teraz uważany on jest za jedno z jej szczytowych osiągnięć, a także kamień milowy w dziejach industrialnego metalu.

Tuż po wydaniu albumu "Selfless" Godflesh zaczął eksperymentować z żywą perkusją, czego wyrazem był "Songs of Love and Hate" z 1996 roku. Kapela wydała jeszcze dwa longplaye, zanim w październiku 2001 roku G. C. Green wycofał się ze współpracy. Na jego miejsce Justin Broadrick zaangażował Paula Ravena z Prong, jednak szybko doszedł do wniosku, że w nowym układzie personalnym zespół stracił rację bytu, i rozwiązał Godflesh w trakcie trasy koncertowej po Europie.

Reaktywacja Godflesh z Justinem Broadrickiem i G. C. Greenem odbyła się w 2010 roku.

Deathmetalowcy z Grave nadal promują swój jedenasty longplay studyjny, pt. "Out of Respect for the Dead". Następca "Endless Procession of Souls" trafił do sprzedaży 16 października 2015 roku, pod banderą Century Media. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio Soulless" w Sztokholmie. Limitowaną wersję albumu wzbogacono o dodatkową płytę z materiałem z EP-ki "Morbid Ascent". Wcześniej EP-ka ukazała się jedynie na winylu.

W grudniu 2017 roku Grave podjął decyzję o rozstaniu z perkusistą Ronniem Bergerstahlem po dziesięciu latach współpracy. Jego miejsce zajął Tomas Lagren.

Planet of Zeus nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Faith in Physics". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 września 2019 roku pod egidą Heavy Psych Sounds Records. Na potrzeby "Faith in Physics" zespół przygotował dziewięć kompozycji. Nagrania odbyły się pod koniec 2018 roku: wokale zarejestrowano w "Kiwi Studio", perkusję w "Villa Guiseppe Studio", z kolei gitarę i bas w domowym studio kapeli. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Nikos Lavdas.

Planet of Zeus powstał w Atenach w 2000 roku, lecz dopiero w roku 2008 ukazał się pełnoprawny debiut studyjny, zatytułowany "Eleven the Hard Way". Zarówno pierwszy album, jak i jego następca - wydany w roku 2011 "Macho Libre" - sprzedały się w pełnym nakładzie. Formacja wypuściła potem reedycje obu wydawnictw.

Birds in Row to hardcore'owa kapela z Francji. Obecnie trio ogrywa swój trzeci longplay studyjny, pt. "Gris Klein". Jego premiera miała miejsce 14 października 2022 roku. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zmiksował i zmasterował Magnus Lindberg.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2023" nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »