zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 24 lutego 2024

Antimatter, Darkher i Lili Refrain na "Mystic Festival"

14.12.2022 20:08  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku dołączyli Antimatter, Darkher, Lili Refrain i Pure Bedlam. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Antimatter wydał w listopadzie 2022 roku swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "A Profusion of Thought". Znalazło się na nim dziesięć kompozycji, które powstały na potrzeby poprzednich albumów i nie zostały wówczas opublikowane, ponieważ nie pasowały do całości. Mick Moss postanowił ocalić te utwory z niebytu, przearanżować i ukończyć. Jeden z numerów, pt. "Breaking the Machine", pierwotnie miał trafić na "Lights Out" z 2003 roku.

Antimatter powstał w 1998 roku z inicjatywy Micka Mossa i Duncana Pattersona, basisty Anathemy. Ten ostatni zaproponował Mickowi Mossowi współpracę po przesłuchaniu płyty demo. Duncan Patterson opuścił grupę w 2005 roku po premierze "Planetary Confinement".

Darkher promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowanu "The Buried Storm". Wydawnictwo ukazało się 15 kwietnia 2022 roku, pod banderą Prophecy Productions i znalazło się na nim osiem kompozycji. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Ludvig Sward z Forndom, Arianna Mahsayer i Melanie Chaplin na wiolonczeli, Lambert Segura na skrzypcach oraz Daniel Land w chórkach i na gitarze. Masteringiem zajął się Michael Zech w "The Church of Sound Studio".

Darkher to projekt gitarzystki i wokalistki Jayn Maiven, powstały po rozpadzie zespołu The Steals. W 2014 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "The Kingdom Field".

Lili Refrain to włoska artystka, grająca minimalistyczną mieszankę folku i rocka psychodelicznego. Korzysta przy tym ze swojego wokalu, gitary, instrumentów perkusyjnych i loopów, które tworzy w czasie rzeczywistym, bez posiłkowania się samplami. W 2007 roku zadebiutowała albumem, zatytułowanym po prostu "Lili Refrain". Następnie wypuściła longplaye "9" i "Kawax". Ostatnim dokonaniem w jej dorobku jest longplay "Mana", wydany 21 kwietnia 2022 roku.

Pure Bedlam ogrywa obecnie swój drugi album studyjny, zatytułowany "The Sightseer". Trafił on do sprzedaży 14 października 2022 roku, pod egidą Arcadian Industry. Sesja nagraniowa odbyła się w "Nebula Studio". Miksami i masteringiem zajął się Maciej Karbowski. Na okładce znalazło się zdjęcie, które wykonała Małgorzata Kubacka-Kałuża.

Pure Bedlam to projekt Wojtka Kałuży z Mentora, Lasu Trumien, Grieving i J. D. Overdrive, a także gitarzysty Adama Szopy i perkusisty Piotra Szopy. Niemal dwie dekady temu wszyscy trzej udzielali się w rybnickiej kapeli Shapeless. Skład Pure Bedlam uzupełnił Kamil Rutkowski na basie.

Na "Mystic Festival 2023" zagrają również Ghost, Gojira, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Godflesh, Meshuggah, The Hellacopters, Exodus, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Undeath, Perturbator, Bury Tomorrow, Planet of Zeus, Birds in Row, Earthless, Lord of the Lost, LLNN, Sleep Token, Soen, Heriot, Pupil Slicer, Employed to Serve, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Horskh i Sylvaine.

Karnety czterodniowe na "Mystic Festival 2023" nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP, zapewniające między innymi zestaw festiwalowych gadżetów oraz dostęp do strefy VIP, kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »