zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 2 kwietnia 2023

Katatonia, Rome i o.d.r.a na "Summer Dying Loud"

27.01.2023 09:39  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu czternastej edycji "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły zespoły Katatonia, Rome, o.d.r.a i Gorycz. Wcześniej swój udział potwierdziły Dismember, Candlemass, My Dying Bride, Benediction, Blindead 23, Owls Woods Graves, Manbryne, Hostia, Maggot Heart, Trup, Grieving i Distruster. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 września na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Katatonia wróci do Polski ze swoim dwunastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Sky Void of Stars". Wydawnictwo ukazało się 20 stycznia 2023 roku, pod egidą Napalm Records. Na potrzeby "Sky Void of Stars" zespół przygotował jedenaście kompozycji. Ostatnia z nich - "Absconder" - dostępna jest wyłącznie jako utwór bonusowy na limitowanej edycji albumu. Sesja nagraniowa odbyła się w duńskim "Hansen Studios". Autorem okładki jest Roberto Bordin.

Rome promować będzie swój siedemnasty longplay studyjny, zatytułowany "Hegemonikon - A Journey to the End of Light". Jego premiera odbyła się 25 listopada 2022 roku. Na potrzeby wydawnictwa powstało jedenaście kompozycji.

Pochodzący z Luksemburga muzyk Jerome Reuter założył Rome w 2005 roku. W swojej twórczości czerpie on z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku, popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial. Teksty inspirowane są dziełami literatury światowej, od Alberta Camusa po Jeana Geneta.

Wrocławska o.d.r.a nadal promuje EP-kę "Duhgor", która ukazała się 20 kwietnia 2021 roku. Na potrzeby wydawnictwa kapela skomponowała trzy utwory, które zarejestrowane zostały w "Tranzystor Studio" w styczniu 2019 roku. Produkcją zajął się Piotr Semiras. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie formacji z Pawłem Świteckim na basie - w 2019 roku zastąpił na tym stanowisku Jędrzeja Wrońskiego.

Zespół Gorycz promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Kamienie". Ukazał się on 4 listopada 2022 roku, pod egidą Pagan Records. Materiał zarejestrowany został w "Nebula Studio".

Gorycz powstała w 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Przemysława Grabowskiego i wokalisty Tomasza Kuklińskiego z Aeon. Skład uzupełnili muzycy Non Opus Dei: basista Krzysztof Górski i perkusista Wojciech Błaszkowski. Debiutancki album, pt. "Piach", trafił do sprzedaży 2 listopada 2018 roku pod egidą Pagan Records.

Karnety na "Summer Dying Loud 2023" nabyć można w cenie 269 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 40 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »