zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 29 listopada 2023

Carcass, Rotten Sound i Antigama na "Obscene Extreme Festival 2023"

13.02.2023 20:09  autor: Verghityax, źródło: obsceneextreme.cz

Do składu tegorocznej edycji "Obscene Extreme Festival" dołączyły formacje Carcass, Rotten Sound, Antigama, Hellfuck, Animals Killing People, Refore, Thorwald, Amoclen, Fuck on the Beach, Systemik Violence, Murder Rape Amputate, The Crippler, Morghuul, Haggus, Laid to Waste, Golem of Gore, Sick Sinus Syndrome i Boneyard. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 9 lipca w czeskim Trutnovie.

Carcass, Katowice 19.10.2022, fot. Verghityax
Carcass, Katowice 19.10.2022, fot. Verghityax

Carcass promować będzie swój ostatni album, pt. "Torn Arteries". Wydawnictwo ukazało się 17 września 2021 roku za sprawą Nuclear Blast. W listopadzie 2018 roku muzycy Carcass weszli do mieszczącego się w Sztokholmie "Studio Grondahl", aby zarejestrować materiał na swój siódmy longplay studyjny. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

W marcu 2018 roku gitarzysta Ben Ash rozstał się z Carcass po pięciu latach współpracy. Na jego miejsce pozostali muzycy zaangażowali Toma Drapera z grupy Pounder.

Rotten Sound przyjedzie z materiałem ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Apocalypse". Wydawnictwo ukaże się 31 marca 2023 roku, pod banderą Season of Mist. Na płycie znajdzie się osiemnaście kompozycji, które zespół zarejestrował w studiu "Sound Supreme". Sesja nagraniowa rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku.

Rotten Sound powstał w 1993 roku. Grupie od początku przewodzą Keijo Niinimaa na wokalu i Mika Aalto na gitarze. Debiutancka EP-ka, zatytułowana "Psychotic Veterinarian", ujrzała światło dzienne w 1995 roku. Od tego czasu formacja wydała siedem longplayów studyjnych i jeszcze dziewięć EP-ek.

Antigama promować będzie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Whiteout". Ujrzał on światło dzienne 15 lipca 2022 roku, pod banderą Selfmadegod Records. Materiał zarejestrowany został między innymi w "JNS Studio" u Pawła "Janosa" Grabowskiego. Masteringiem zajął się James Plotkin. Okładkę przygotował Wojciech Szymański.

Antigama działa od 2000 roku, trzon formacji stanowią wokalista Łukasz Myszkowski i gitarzysta Sebastian Rokicki. Debiutancki album studyjny, pt. "Intellect Made Us Blind", ujrzał światło dzienne w kwietniu 2002 roku. Od tego czasu kwartet wydał jeszcze siedem longplayów, trzy EP-ki i osiemnaście splitów, koncertując zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej.

Hellfuck przyjedzie z materiałem ze swojego debiutanckiego albumu, zatytułowanego "Diabolic Slaughter". Jego premiera miała miejsce 9 września 2022 roku, pod egidą Godz Ov War Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w myszkowskim "Panzer Studio". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Hellfuck to zespół wykonujący mieszankę thrash i speed metalu w starym stylu. W skład kapeli wchodzą muzycy Embrional, Azarath, Stillborn, F.A.M. i Squash Bowels.

Wcześniej swój udział na "Obscene Extreme Festival 2023" potwierdzili między innymi Suffocation, Bulldozer, Massacre, The Crown, Brujeria, Holy Moses, Exciter, Vader, Hyperdontia, Obliteration, Pyrexia i Nekromantheon.

Karnety na "Obscene Extreme Festival 2023" nabyć można za cenę 138 euro.

Komentarze
Dodaj komentarz »