zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 20 lipca 2024

Dark Angel, Misotheist i Mad Sin na "Mystic Festival"

24.03.2023 09:25  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku dołączyli Dark Angel, Misotheist, Mad Sin i Moriah Woods. W przypadku Dark Angel będzie to pierwszy występ tego zespołu w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

W 1981 roku gitarzysta Jim Durkin powołał do życia thrashmetalowy Shellshock. Skład uzupełnili Don Doty na wokalu, Rob Yahn na basie i Mike Phillips na perkusji. Wkrótce tego ostatniego za bębnami zastąpił Mike Andrade. W 1983 roku kwartet wypuścił demówkę "Into the Inferno". Jeszcze w tym samym roku Shellshock zmienił nazwę na Dark Angel.

Już na wczesnym etapie działalności z kapelą rozstał się Mike Andrade. Przez chwilę zastępował go Bob Gourley, po czym za perkusją zasiadł Jack Schwartz. W 1984 roku Dark Angel poszerzył skład o drugiego gitarzystę w osobie Erika Meyera. Jako kwintet Amerykanie weszli do "Track Records", gdzie zarejestrowali materiał na swój pierwszy longplay studyjny, pt. "We Have Arrived". Produkcją zajął się Bill Metoyer. Po sesji ponownie doszło do kolejnej roszady za bębnami. Nowym nabytkiem zespołu był Gene Hoglan. W ramach promocji płyty, która ukazała się w 1985 roku, Dark Angel grał koncerty między innymi ze Slayer, Megadeth i Venom. W 1986 roku metalowcy nagrali swój drugi album, pt. "Darkness Descends". Było to ostatnie dokonanie z basistą Robem Yahnem i wokalistą Donem Dotym. Zastąpili ich odpowiednio Mike Gonzalez i Ron Rinehart. Jim Durkin zrealizował z Dark Angel jeszcze jeden longplay - "Leave Scars" z 1989 roku - po czym odszedł z kapeli. Dwa lata później światło dzienne ujrzał ostatni album kapeli, pt. "Time Does Not Heal". W 1992 roku grupa rozpadła się.

Dark Angel reaktywował się w 2013 roku. Od tego czasu formacja prowadziła działalność wyłącznie koncertową. W marcu 2023 roku Jim Durkin zmarł.

Norweska formacja Misotheist promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "For the Glory of Your Redeemer". Jego premiera odbyła się 5 lutego 2021 roku, pod banderą Terratur Possessions. Na albumie znalazły się trzy kompozycje. Za oprawę graficzną odpowiadają Kontamination Design i O.A.A.

Pierwszy album projektu, zatytułowany po prostu "Misotheist", ujrzał światło dzienne 30 listopada 2018 roku. Na jego zawartość złożyły się trzy utwory, które zmasterował Hendrik Pauler.

Mad Sin to niemiecka formacja z gatunku psychobilly. Zespół nadal ogrywa swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Unbreakable". Trafił on do sprzedaży 11 września 2020 roku, pod egidą Century Media.

Mad Sin założony został w 1987 roku przez trójkę przyjaciół, którzy zarabiali na życie jako muzycy uliczni. Rok później kapela zadebiutowała albumem "Chills & Thrills in a Drama of Mad Sins and Mystery". Przełomowy dla zespołu okazał się jego szósty longplay, pt. "God Save the Sin". Ukazał się on w 1996 roku. Wkrótce Mad Sin zaczął dzielić scenę między innymi z Faith No More, Misfits i Suicidal Tendencies.

Moriah Woods ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Human". Jego premiera miała miejsce 16 grudnia 2022 roku. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "Mustache Ministry Studios". W sesji udział wzięli również Michał Głos na perkusji, Greg Łyjak na gitarze elektrycznej i Wojtek Kołodziej na basie.

Moriah Woods to amerykańska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka z Colorado, która w wieku dwudziestu czterech lat przeprowadziła się do Polski. Od tego czasu wydała trzy płyty solowe oraz "The Animal" z zespołem The Feral Trees.

Na "Mystic Festival 2023" zagrają również Ghost, Gojira, Danzig, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Godflesh, Meshuggah, Electric Wizard, The Hellacopters, Exodus, Dismember, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Undeath, Wolfheart, Bombus, Defleshed, Witchmaster, Akhlys, Mord'A'Stigmata, Kanonenfieber, Necrotted, Perturbator, Bury Tomorrow, Planet of Zeus, Birds in Row, Earthless, Antimatter, Darkher, Lord of the Lost, LLNN, Sleep Token, Soen, Heriot, Pupil Slicer, Nyrst, Lili Refrain, Pure Bedlam, Employed to Serve, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Horskh, Sylvaine, Nothing More, Molybaron, Black Mirrors, Spiritbox, Djevel, Lost Society, Imminence, Vended, Helms Alee, White Hills, Otto von Schirach, Five the Hierophant, Spirit Adrift, Author & Punisher, 1914, Doodseskader, Tuskar, Au-Dessus, Stengah, Sunnata, Drown My Day, Hostia, Dom Zły, Krzta, Izzy and the Black Trees, The Dog, CF98, Exorcizphobia, Hell:On, Sanity Control, Moonstone, Gorycz i Mag.

Karnety trzydniowe nabyć można w cenie 669 zł. Karnety VIP kosztują 899 zł. Cena biletów jednodniowych to 279 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »