zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 maja 2023

Craft na "Black Silesia Festival"

25.03.2023 19:19  autor: Verghityax, źródło: Black Silesia Productions

Blackmetalowy Craft dołączył do składu szóstej edycji "Black Silesia Festival". Wcześniej swój udział potwierdziły Razor, Bulldozer, Eurynomos, Mortuary Drape, Denial of God i Witchfynde X. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca 2023 roku na terenie grodu rycerskiego w Byczynie.

Szwedzi z Craft nadal ogrywają swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "White Noise and Black Metal". Jego premiera miała miejsce 22 czerwca 2018 roku, za sprawą Season of Mist. Sesja nagraniowa odbyła się w "Studio Grondahl" w Sztokholmie, pod okiem Joakima Karlssona, gitarzysty formacji. Produkcją ścieżek perkusyjnych zajął się Daniel Liden, odpowiada on również za miksy i mastering całego materiału. Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

Projekt - pod nazwą Nocta - założył w 1994 roku Joakim Karlsson, by cztery lata później przemianować go na Craft. Wówczas do zespołu dołączył perkusista Daniel Halen i we dwójkę muzycy nagrali debiutancką demówkę, pt. "Total Eclipse". Wkrótce skład poszerzył się o gitarzystę Johna Doe i wokalistę Mikaela Noxa. Już jako kwartet Szwedzi zrealizowali swój pierwszy longplay, pt. "Total Soul Rape".

Do 2014 roku Craft funkcjonował wyłącznie jako projekt studyjny.

Obecnie Craft tworzą, oprócz Joakima Karlssona i Noxa, basista Phil A. Cirone i perkusista Par Johansson.

Komentarze
Dodaj komentarz »