zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2024

Queens of the Stone Age udostępnia "Emotion Sickness"

12.05.2023 15:10  autor: Verghityax, źródło: profil Queens of the Stone Age na Facebooku

Queens of the Stone Age udostępnił "Emotion Sickness", pierwszy singiel ze swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "In Times New Roman...". Wydawnictwo ukaże się 16 czerwca 2023 roku, pod banderą Matador Records.

Na "In Times New Roman..." znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w należącym do Josha Homme'a "Pink Duck Studios" oraz w "Shangri-La" u Ricka Rubina. Miksami zajął się Mark Rankin.

Lista utworów:

1. Obscenery
2. Paper Machete
3. Negative Space
4. Time & Place
5. Made to Parade
6. Carnavoyeur
7. What the Peephole Say
8. Sicily
9. Emotion Sickness
10. Straight Jacket Fitting

Dyskografię Queens of the Stone Age zamyka "Villains", siódmy longplay studyjny w dorobku grupy. Praca nad materiałem rozpoczęła się w 2014 roku. Josh Homme zagrał w czerwcu 2014 roku solowy koncert akustyczny w ramach festiwalu "Meltdown", wykonując wówczas premierowy utwór "Villains of Circumstance". Queens of the Stone Age planował wypuścić nowy krążek w 2016 roku, jednak termin ten uległ przeunięciu z uwagi na udział Troya van Leeuwena w Gone Is Gone oraz poboczny projekt Josha Homme i Iggy'ego Popa, którego rezultatem był album "Post Pop Depression".

Materiał na "Villains" wyprodukował Mark Ronson, za miksy odpowiada Alan Moulder. Premiera płyty odbyła się 25 sierpnia 2017 roku.

W 1996 roku - rok po rozpadzie Kyuss - Josh Homme powołał do życia formację Gamma Ray. Debiutancka EP-ka, zatytułowana po prostu "Gamma Ray", ukazała się jeszcze w 1996 roku. Do nagrania składającego się z dwóch utworów materiału Josh Homme zaangażował basistę Vana Connera ze Screaming Trees i perkusistę Vica Indrizzo. W numerze "Born to Hula" gościnnie zaśpiewał John Garcia. Produkcją zajął się Chris Goss, wieloletni współpracownik Kyuss. W 1997 roku Amerykanie otrzymali pismo od niemieckich powermetalowców z Gamma Ray żądających zaprzestania korzystania z ich nazwy, pod groźbą wkroczenia na drogę sądową. W rezultacie Josh Homme przemianował swój projekt na Queens of the Stone Age.

W ciągu ponad dwóch dekad działalności Queens of the Stone Age wydał siedem longplayów studyjnych i jeden koncertowy. Przez zespół przewinęli się między innymi Joey Castillo, Dave Grohl, Mark Lanegan, Troy Van Leeuwen i Nick Oliveri. Przez cały ten czas Josh Homme pozostawał jedynym stałym członkiem kapeli. Przełomowym wydawnictwem dla formacji okazał się "Rated R", drugi longplay studyjny Queens of the Stone Age. Trafił on do sprzedaży 6 czerwca 2000 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Queens of the Stone Age udostępnia "Emotion Sickness"
Thrash Lover (wyślij pw), 2023-05-14 20:28:06 | odpowiedz | zgłoś
Nie słyszę w tym nic ciekawego dla siebie.
re: Queens of the Stone Age udostępnia "Emotion Sickness"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2023-05-14 09:34:34 | odpowiedz | zgłoś
Jazgot gitar jest przyjemny.