zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 17 kwietnia 2024

Teledysk do "Labyrinthian" Humanity's Last Breath

14.05.2023 09:52  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Humanity's Last Breath i Unique Leader Records na Facebooku

Jako pierwszy singiel promujący zapowiadany album Humanity's Last Breath opublikowano "Labyrinthian", wraz z towarzyszącym mu teledyskiem. Materiał zatytułowany "Ashen" ukaże się nakładem Unique Leader Records, 4 sierpnia 2023 roku. Trzy tygodnie później w Szczecinku odbędzie się "Materiafest" z udziałem zespołu.

Liderem Humanity's Last Breath jest producent, perkusista i gitarzysta Buster Odeholm. Szwedzka formacja powstała w 2009 roku.

Chociaż dotychczas większość materiału Humanity's Last Breath lider tworzył samodzielnie, w trakcie pisania utworów na "Ashen" zdecydował się na kooperację. Na jego zaproszenie współautorem najpierw jednej kompozycji, a ostatecznie prawie całego albumu, został Calle Thomer. Obaj odpowiadali też za produkcję. Timothe Baque dodał partie syntezatorów i sample. Ścieżki wokalne wykonali Filip Danielsson, Buster Odeholm, a także Bolesław "Ben" Rygiel i, do utworu "Instill", Heli Andrea. "Ashen" będzie pierwszym od ponad dekady albumem Humanity's Last Breath z prawdziwą perkusją. Za projekt okładki odpowiada C. Saros.

Lista utworów:

1. Blood Spilled
2. Linger
3. Lifeless, Deathless
4. Withering
5. Instill
6. Labyrinthian
7. Catastrophize
8. Death Spiral
9. Shell
10. Passage
11. Burden
12. Bearer

Koncertowy skład Humanity's Last Breath tworzą obecnie, oprócz grającego na gitarze lidera: wokalista Filip Danielsson, gitarzysta Tuomas Kurikka i perkusista Klas Blomgren.

W ciągu miesiąca od premiery "Ashen" Humanity's Last Breath zamierza promować album występami w Europie. W Polsce zespół zaprezentuje się na jednej ze scen "Materiafestu". W dwudniowej imprezie udział wezmą również Sepultura, Illusion, Frontside, Flapjack, Krzta, Pull the Wire, Jakub Żytecki i Materia.

25-26.08 - Szczecinek, Wieża Bismarcka ("Materiafest XI")
Karnety: 165 zł (przedsprzedaż) i 195 zł (przedsprzedaż, z dostępem do pola namiotowego)

Komentarze
Dodaj komentarz »