zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 2 marca 2024

Moonspell, Primordial i Ufomammut na "Summer Dying Loud"

2.02.2024 09:38  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Moonspell, Primordial, Ufomammut i Messiah. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Borknagar, Schizma i Sztylety. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax
Moonspell, Katowice 22.04.2017, fot. Verghityax

Dyskografię Moonspell zamyka album koncertowy, zatytułowany "From Down Below - Live 80 Meters Deep". Ujrzał on światło dzienne 30 września 2022 roku, pod banderą Napalm Records. Na płycie znalazł się zapis występu, jaki odbył się 7 maja 2021 roku. Zespół zagrał wówczas w Mira de Aire, jednej z największych jaskiń w Portugalii. Jest ona położona na terenie parku krajobrazowego Serras de Aire e Candeeiros.

Moonspell nadal promuje swój ostatni longplay studyjny, pt. "Hermitage". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 lutego 2021 roku. Na następcy "1755" znalazło się dziesięć kompozycji, w tym dwie instrumentalne. Edycja limitowana wzbogacona została o cover "Darkness in Paradise" Candlemass. Materiał zespół zarejestrował w "Orgone Studios" pod okiem Jaimego Gomeza Arellano. Jest to pierwsze dokonanie zespołu bez perkusisty i współzałożyciela Moonspell - Miguela Gaspara. Opuścił on formację po niemal trzech dekadach współpracy, a jego miejsce zajął Hugo Ribeiro.

Primordial, Byczyna 25.06.2016, fot. Verghityax
Primordial, Byczyna 25.06.2016, fot. Verghityax

Irlandzki Primordial promować będzie swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "How It Ends". Ujrzał on światło dzienne 29 września 2023 roku, pod egidą Metal Blade Records. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Hellfire Studios" w Dublinie. Produkcją zajął się Chris Fielding.

W 2023 roku - po dwudziestu jeden latach współpracy - gitarzysta Micheal O'Floinn opuścił Primordial. Nie wziął on udziału w sesji nagraniowej do "How It Ends".

Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy gitarzysty Ciarana MacUiliama i basisty Póla MacAmlaigha. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą Forsaken, grając prymitywny thrash i death metal. Wraz z dołączeniem do formacji wokalisty A.A. Nemtheangi, muzycy zwrócili się w stronę black metalu, inspirując się dokonaniami Bathory, Venom i Celtic Frost. Debiutancka demówka, pt. "Dark Romanticism... Sorrow's Bitter Harvest...", ujrzała światło dzienne w 1993 roku.

Ufomammut wydał 31 października 2023 roku EP-kę studyjną, zatytułowaną "Crookhead". Sesja nagraniowa miała miejsce w lipcu 2022 roku we "Flat Scenario". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Lorenzo Stecconi. Na potrzeby wydawnictwa powstały trzy kompozycje.

Ostatni longplay Ufomammut, pt. "Fenice", ukazał się 6 maja 2022 roku, pod egidą Neurot Recordings i Supernatural Cat Records. "Fenice", oznaczający w języku włoskim feniksa, to pierwsze dokonanie zespołu od czasu jego reaktywacji w 2021 roku. W roku 2020 grupę opuścił jej perkusista i współzałożyciel - Gianni "Vita" Vitarelli. Nowym bębniarzem został Alessandro Levrero.

Ufomammut powstał w 1999 roku w składzie: Poia na gitarze, Urlo na basie i wokalu oraz Vita na perkusji. Rok później Włosi zadebiutowali albumem "Godlike Snake".

Messiah przyjedzie z materiałem ze swojego siódmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Christus Hypercubus". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 1 marca 2024 roku, pod banderą High Roller Records. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Little Creek Studio". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się V.O. Pulver. W 2023 roku oficjalnie dołączył on do kapeli na stanowisko gitarzysty, wcześniej wspierał formację na potrzeby zaplanowanych koncertów.

"Christus Hypercubus" to pierwsze dokonanie Messiah z Marcusem Seebachem na wokalu. Zastąpił on za mikrofonem Andy'ego Kainę, który zmarł 4 listopada 2022 roku.

Koncert na "Summer Dying Loud" będzie pierwszym występem Messiah w Polsce od 1993 roku - zespół zagrał wówczas na festiwalu "Metalmania" w Zabrzu.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 307,50 zł, a bilety jednodniowe w cenie 169,50 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »